Home / MotoGP / Marquez liczy na dobrą pogodę i podium we Włoszech

Marquez liczy na dobrą pogodę i podium we Włoszech

Marc Marquez

Marc Marquez ma z włoskiego toru Misano Adriatico bardzo dobre wspomnienia i oczekuje, że w tym roku także zobaczymy go w walce o czołowe pozycje. Jak radził sobie Hiszpan w ubiegłych latach?

W niższych klasach #93 wygrywał trzy razy z rzędu na torze Misano World Circuit Marco Simoncelli. W debiucie w MotoGP w 2013 roku zajął drugą lokatę. Rok później przewrócił się, walcząc o zwycięstwo i zdobył tylko jeden punkt. Za trzecim podejściem, udało mu się wygrać w 2015 roku, w pamiętnych mieszanych warunkach.

Ostatnio Marquez zajął czwarte miejsce na torze Silverstone, choć gdyby nie błąd i wyjazd poza tor, możliwa była nawet druga pozycja, przed Valentino Rossim, z którym rywalizuje o tytuł mistrza świata. Ostatecznie punktów nie udało się zyskać, ale na szczęście dla zawodnika Repsol Hondy, utrata na rzecz #46 wyniosła tylko trzy oczka.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Koniec końców, w Anglii uzyskaliśmy wynik, który jest w porządku. Mimo że niezbyt idealnie dobraliśmy przednią oponę, ostatecznie straciliśmy tylko trzy punkty. Teraz startujemy na Misano, które jest zupełnie innym torem – krętym i wolnym.” – powiedział lider klasyfikacji generalnej MotoGP.

“W GP San Marino oczekuję ponownie walczyć o podium, jeśli tylko uda nam się dobrze przepracować weekend. Cieszę się, że jedziemy ścigać się we Włoszech, gdzie pogoda – mam nadzieję – będzie dobra i da nam szansę wycisnąć maksimum z każdej kolejnej sesji.” – dodał Marc Marquez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,422 sek