Home / MotoGP / Marquez: Lorenzo i Pedrosa będą mocni w Jerez

Marquez: Lorenzo i Pedrosa będą mocni w Jerez

marc+marquez+jorge+lorenzo+walka+na+lokcie

Marc Marquez – aktualny Mistrz Świata MotoGP, który w tym sezonie nie doznał jeszcze goryczy porażki, jeszcze nigdy, w żadnej klasie, nie wygrał w Jerez.

Nadchodząca runda w Hiszpanii będzie dla Marqueza 100. występem w Grand Prix. Hiszpan wygrał 35 wyścigów z 99, których do tej pory wziął udział w klasach 125cc, Moto2 i MotoGP.

Rok temu Marc był w Jerez drugi, tuż za jego zespołowym kolegą z Repsol HondaDanim Pedrosą. Marquez na ostatnim zakręcie bezpardonowo zaatakował swojego rodaka Jorge Lorenzo (Yamaha Factory) i tym samym „zepchnął” go, w przenośni i dosłownie, na najniższy stopień podium.

[asd2]

„Grand Prix Argentyny było kilka dni temu a już jesteśmy w drodze do Hiszpanii! Mieliśmy bardzo udany weekend, zbierając kolejne 25 punktów, ale teraz jedziemy do Jerez, gdzie wiem, że Dani i Jorge są bardzo mocni,” powiedział Marquez, który wygrał w tym sezonie wszystkie trzy wyścigi.

„Ludzie i atmosfera jest tam bardzo specyficzna. Dają Ci dodatkową motywację, aby wznieść się na najwyższy poziom umiejętności. Po trzech rundach, na które latamy daleko, miło będzie wrócić do Europy na „normalny” wyścig. Postaram się nieco zrelaksować i przygotować do piątkowych treningów.”

Marquez obecnie prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw, z 19. punktami przewagi nad drugim Pedrosą.

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,370 sek