Home / MotoGP / Marquez może nie być w pełni sił na ostatnich testach

Marquez może nie być w pełni sił na ostatnich testach

Marc Marquez w wywiadzie dla telewizji Movistar przyznał, że może nie dojść do stuprocentowej dyspozycji fizycznej na kolejne, ostatnie już testy przedsezonowe MotoGP, tym razem w Katarze. Przypomnijmy, że Hiszpan przewrócił się ostatnio na prywatnych jazdach w Jerez w zeszłym tygodniu, wybijając bark.

Do upadku na sobotnich testach doszło przy prędkości zbliżonej do 200km/h. Bark nastawiono od razu, na terenie toru, jednak sam zawodnik mówi, że czuje jeszcze dyskomfort. A zbliżają się testy w Katarze, gdzie do przetestowania będzie miał dwie wersje poprawionego silnika.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Testy w Jerez były pozytywne, ponieważ sprawdziliśmy ten nowy motocykl na krótszym, mniejszym torze i było to bardzo ciekawe. Na koniec dnia upadłem, ponieważ temperatura była niższa. Straciłem panowanie nad przodem motocykla i doznałem kontuzji ramienia. Dobrze, że było to drugie ramię – zwykle jest to lewa ręka.” – powiedział Marquez. “Tym razem było to prawe ramię. Krok po kroku jednak dochodzę do siebie i może w Katarze nie będę jeszcze zdrowy na 100 procent, ale będzie tego bardzo, bardzo blisko.”

Marquez jest zadowolony z przygotowań przedsezonowych, zwłaszcza, gdy porówna się je z poprzednim sezonem. “Być może forma Hondy, jaką mamy teraz jest taka sama, z jaką ukończyliśmy poprzedni rok. Tak właśnie jest – to najlepsza Honda, jaką mieliśmy rok temu. W tym samym momencie sezonu 2016 byliśmy daleko, daleko z tyłu. Tym razem zaczynamy, mając już dobrą bazę.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 0,478 sek