Home / MotoGP / Marquez może nie być w pełni sił na pierwsze testy

Marquez może nie być w pełni sił na pierwsze testy

Dr Xavier Mir, który operował prawe ramię Marca Marqueza w środę, przyznał, że zawodnik Hondy może w trakcie pierwszych przedsezonowych testów w Malezji nie być jeszcze w pełni sił, podobnie jak to było w zeszłym roku, choć tegoroczna operacja nie była tak skomplikowana i „inwazyjna” jak ta z poprzedniego roku. Testy na Sepang ruszają w lutym.

„Myślę, że trudno to oszacować. Myślę, że będzie gotowy na testy w Sepang, nawet jeśli nie będzie w nich na 100% sprawny. Ale musimy się upewnić, że nawet jeśli nie uda się tego dokonać na testy, to mistrzostwa rozpocznie tak wyleczony, jak to tylko możliwe.” – powiedział dr Mir. „„Jesteśmy również przyzwyczajeni, że u „normalnych” ludzi leczenie takich obrażeń trwa około czterech miesięcy. Zawodnicy są przyzwyczajeni do zmniejszania tego okresu prawie o połowę.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Lekarz operujący Marqueza zapewnił, że zabieg przeszedł w pełni zgodnie z planem, a sam zawodnik czuł się świetnie. „Zawsze jest optymistycznie nastawiony, zawsze wydaje się szczęśliwy. Na sali operacyjnej był zadowolony, rozmawiał z pielęgniarkami. Jest bardzo sympatyczną osobą. W trakcie tego zabiegu odczuwał o wiele mniejszy ból niż poprzednio.”

Dr Xavier Mir jest pewny, że decyzja o przeprowadzeniu operacji była słuszna. „W trakcie sezonu mogło dojść do kolejnych wybić barku, a kontuzja w końcu stałaby się tak poważna jak ta w lewym ramieniu. Wtedy cała operacja byłaby bardziej skomplikowana, a czas leczenia o wiele dłuższy.”

Źródło: motorsport.com, motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Marc Marquez wygra GP Kataru 2020?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Kibicuję MM93 ale Katar to nie jest jego tor do wygrywania, nawet gdy jest w 100% sprawny

  2. też tak myślę, jeśli dojeżdża tam do mety to im bliżej zwycięzcy tym mocniejszy będzie w całych mistrzostwach ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
182 zapytań w 1,371 sek