Home / MotoGP / Marquez nie w pełni sił na początek sezonu. “W Katarze walka o punkty”

Marquez nie w pełni sił na początek sezonu. “W Katarze walka o punkty”

Marc Marquez

Marc Marquez przyznał, że złamana noga mocno pokrzyżowała mu przedsezonowe przygotowania. Od kilku tygodni Hiszpan nie siedział na motocyklu, podczas gdy rywale mocno trenowali na testach. W Katarze może okazać się, że zawodnikowi Hondy brakuje nieco przygotowania fizycznego.

“Jest coraz lepiej. Kość się “naprawia”, co jest ważne. Za każdym razem, gdy oceniamy sytuację z doktorem Mirem, mówi mi, że mój stan jest coraz lepszy. Ćwiczę coraz więcej, więc zobaczymy, jak będzie w Katarze. Jasne jest, że nie będę w stu procentach przygotowany fizycznie, ale postaram się być w jak najlepszej formie.” – przyznaje mistrz świata MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Oczywiście wolałbym udać się do Kataru w pełni przygotowanym po okresie przedsezonowym, ale sytuacja jest jaka jest. Muszę być cierpliwy, zwłaszcza w pierwszym treningu. Ostatni raz jechałem motocyklem półtora miesiąca temu. Faktem jest, że testy na Sepang poszły bardzo dobrze i byliśmy w stanie sprawdzić wiele rzeczy, dzięki czemu możemy spać spokojnie. Ale wiemy też, że mamy kilka spraw do zrobienia. Musimy popracować nieco ciężej w pierwszych wyścigach. Priorytetem w Katarze będzie spokojne podejście i zdobycie punktów. Austin to już normalny weekend.” – dodał Marquez.

Źródło: autosport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 0,527 sek