Home / MotoGP / Marquez nie wie, kiedy wróci do pełni sił

Marquez nie wie, kiedy wróci do pełni sił

Marc Marquez przyznał, że nie ma na razie wiedzy kiedy będzie mógł powiedzieć o sobie że jest już z pełni sił po kontuzji i trzech zabiegach operacyjnych. Hiszpan wrócił do ścigania w poprzedni weekend, zajmując 7. miejsce w GP Portugalii. Był to pierwszy wyścig od dziewięciu miesięcy w jego wykonaniu.

“Szczerze mówiąc nie wiem kiedy to nastąpi, ponieważ to zależy od toru. Czy będą to tory wymagające fizycznie, czy nie. Na przykład, na ostatnich siedmiu okrążeniach w Portugalii nie byłem w stanie nawet dotknąć łokciem asfaltu. Jechałem naprawdę dziwnym stylem i nie mogłem nic na to poradzić” – powiedział Marc Marquez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Kolejna ważna kwestia poruszona z lekarzami przed wyścigiem to że powrót do rywalizacji na torze oznacza, że w domu muszę trenować mniej. Między wyścigami nie będę więc jeździł żadnym motocyklem. Będę jedynie trenował trzy, maksymalnie cztery razy w tygodniu na siłowni, z niezbyt dużym obciążeniem, ponieważ o ile kość jest w porządku, to jednak obciążenia jakie są nakładane muszą być zwiększane stopniowo.” – dodał.

“Nie da się tego robić co dzień czy co tydzień. To kolejny powód że powrót do dobrej sprawności fizycznej będzie wymagał jeszcze trochę czasu. Ale muszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarzy, ponieważ to oni dali mi tę możliwość że mogę jeździć już motocyklem MotoGP. Teraz będę więc jeździł tylko podczas wyścigów, a potem zobaczymy w jakim stanie jest kość, i czy mogę robić coś więcej. Ale następne sprawdzenie dopiero po Jerez.” – skomentował Marquez, który po jednym wyścigu awansował na 14. miejsce w klasyfikacji.

Źródło: motorsport.come

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 17

 1. Marc wyciąga wnioski po tym jak próbował wrócić za szybko po pierwszej operacji i słucha się lekarzy

 2. Dobry cwaniak …..jak zacznie wygrywać to powie że już mu siły wróciły a jak nie to bedzie marudził jak godlewska !!!

 3. Ja pierdziele a Wy dalej swoje. Dajcie sobie siana, chłop miał 3 operację ręki w ciągu roku to nie jest wyrwanie zęba albo grypa tylko poważna kontuzja która się za nim ciągnie. Co ma według Was powiedzieć? “Jest super ledwo dojechałem, wszystko mnie napierdziela, żyć mi się nie chce, ale jestem gotowy na rywalizację.” No nie, no nie jest gotowy i tyle

 4. Wiadomo że nigdy nie wróci do dawnej formy

  • Janus transportu

   Zwycięstwo Marka uznam za sukces. Marek jest gotowy do ścigania tylko nie ten feeling motocykla o to mi chodzi. Nie mówię ze Marek nie wygra tylko problem jest w tym ze to juz nie tem sam Marek i rywale są także lepsi
   Zdrówka dla wszystkich w tych dziwnych. Czasach

 5. Szczerze to nie wiem co Ci powiedzieć?…, w
  Wiem że boli że Vale jest ikoną MotoGp. Więc albo nigdy nie byłeś na wyścigu albo nie wiesz co się tam dzieje. Myślę że Vale koszulki, gadżety…poszłyby szybciej w maksymalnej cebie niż Marca w promocji. Jednym słowem myślisz MotoGo myślisz Rossi.

 6. Wydaje mi sie ze MM teraz naprawdę pokaże na co go stać. Jego forma fizyczna będzie napewno dużo wyższa No i można powiedzieć ze będzie jechał u siebie. Stawiam na Top 3. Jeżeli sie nie uda to raczej sezon trzeba będzie poświecić na optymalny powrót do formy

 7. Skończyła mi się cierpliwość do ludzi, którzy nie potrafią czytać:
  https://motogp.pl/regulamin-komentarzy/

 8. Forum widzę jak druga komuna, brak wolności słowa jest szerzony w każdym aspekcie. Nawet bez obrażania i wulgaryzmu a po prostu subiektywna opinia na dany temat. Jeżeli możemy podyskutować bez ofensywy to dlaczego zabierana jest taka możliwość o to jest pytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 0,468 sek