Home / MotoGP / Marquez podziękował Rossiemu za apel do kibiców

Marquez podziękował Rossiemu za apel do kibiców

Marc Marquez

Marc Marquez pozytywnie odniósł się do apelu Valentino Rossiego, skierowanego do jego fanów na torze Mugello. Włoch w lokalnej telewizji mówił, by ci okazywali respekt wszystkim zawodnikom w stawce w MotoGP, także i tym, którzy w ostatnich miesiącach narażeni byli na porcje gwizdów i krytykę poza granicami dobrego smaku. To dlatego Dorna zdecydowała się przydzielić Jorge Lorenzo i Markowi Marquezowi dodatkowych ochroniarzy. Ci jednak niezbyt korzystnie wypowiadali się o tym pomyśle. Marquez wręcz odrzucił propozycję.

Jeśli chodzi o apel #46, Marquez powiedział: “Myślę, że zrobił dobrze, dziękuję mu za te słowa. Ale czuję się na padoku naprawdę dobrze, jakby to było zwykłe grand prix. Wiem, że będzie więcej żółtych flag niż zwykle, ale w końcu jesteśmy we Włoszech, na domowym torze Rossiego i szanuję to. Najważniejszy jest wyścig, odbywający się na torze. Dobre widowisko będzie najlepszą rzeczą dla kibiców.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Fabryczna Honda, dosiadana przez #93 wciąż cierpi na brak przyspieszenia, ale Hiszpan zachowuje pozytywny nastrój. “Czuję się całkiem dobrze. Wiem, że wciąż tracimy na przyspieszeniach i musimy się mocno koncentrować, zwłaszcza utrzymując stabilność na wyjściach z zakrętów, ale jeśli chodzi o resztę, jestem całkiem zadowolony z tego, jak wyczuwam motocykl.”

Marquez, podobnie jak Rossi, w nietypowy sposób ćwiczył starty: ruszając z alei serwisowej. Zdaniem Hiszpana w tym obszarze można się jeszcze poprawić. “W przepisach był znak zapytania: mówiły one, że starty możemy trenować tylko w bezpiecznej strefie, wyznaczonej przez komisję lub dyrektora wyścigu. Widzieliśmy jednak, że można było to robić w pit-lane. Sprawdzałem tam kilka rzeczy, które można ulepszyć.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,492 sek