Home / MotoGP / Marquez przeciwny zamrożeniu rozwoju opon

Marquez przeciwny zamrożeniu rozwoju opon

Marc Marquez na konferencji prasowej przed GP Kataru nie zgodził się z Valentino Rossim i Andreą Dovizioso w kwestii przepisu, który wszedł w sezonie 2018. Nakazuje on dostawcy opon – Michelinowi – przez cały rok dostarczać takie same mieszanki opon i nie zmieniać ich w czasie trwania sezonu. Ma to zapobiec problemom zawodników i zespołów, które w przeszłości musiały poświęcać czas i środki na ciągłe testowanie nowych mieszanek.

Marquez widzi jednak zagrożenia po zamrożeniu rozwoju opon. Zdaniem Hiszpana, istnienie ryzyko, że tegoroczne opony mogą się po prostu nie sprawdzać. “Nie jestem z tego zadowolony i nie zgadzam się, ponieważ to zależy od sezonu. Teraz mamy kilka nowych opon i nie wiemy, czy będą nam odpowiadały i jak będziemy się na nich czuli na innych torach. Potrzebujemy trochę elastyczności, tak jak i w ramach naszych zespołów pozostajemy elastyczni. Możemy sprawdzać nowe rzeczy, a potem być może wracać do starych. Być może powinniśmy także mieć również taką możliwość i w kwestii doboru opon.” – powiedział Hiszpan.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Spokojniejszy jest Valentino Rossi. Włoch ma w pamięci wiele ubiegłych lat, zanim Michelin wrócił do roli dostawcy. “Jest podobnie do czasów Bridgestone’a, ponieważ Bridgestone miał bardzo duży potencjał, ale w ostatnich czterech czy pięciu sezonach nie pracował tak wiele nad rozwojem, więc opony były zawsze takie same. Dla mnie to dobre. Można znaleźć pozytywne i negatywne strony, ale myślę, że opony osiągnęły dobry poziom. To dobrze mieć takie samo ogumienie przez cały sezon.” – przyznał Rossi.

Andrea Dovizioso do pytania podszedł dyplomatycznie, szukając plusów i minusów. Zawodnik Ducati nie ma jednoznacznego zdania: “Z jednej strony potrzebujesz trochę szczęścia, poneiważ twoje opony muszą pasować do motocykla i twojego stylu jazdy. Z drugiej strony, to pozytywne, ponieważ zyskujesz stabilizację i możliwość pracy nad motocyklem. To jak zawsze balans pomiędzy pozytywnymi i negatywnymi stronami. Przez cały weekend możesz dowiedzieć się, czy to lepiej dla twojego motocykla czy gorzej.” – skomentował Dovizioso.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,354 sek