Home / MotoGP / Marquez: Przed upadkiem nie czułem się komfortowo

Marquez: Przed upadkiem nie czułem się komfortowo


Marc Marquez przyznał, że były sygnały, iż wyścig o GP Francji może skończyć się niepowodzeniem. Hiszpan nie prezentował dobrego tempa z obawy o upadek i tak właśnie się stało. Zawodnik Hondy ponownie skomplikował sobie nieco sytuację w mistrzostwach, ale straty nie są zbyt duże.

“Szkoda, bo byłem naprawdę mocno skoncentrowany na ukończeniu wyścigu. Od soboty nie czułem się komfortowo jeśli chodzi o przód motocykla i wygląda na to, że pierwszy sektor toru nie był “moim” sektorem w ten weekend.” – powiedział po nieukończonym wyścigu Marc Marquez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Wyścig zacząłem całkiem nieźle. Krok po kroku, zaczynałem dobrze czuć się na motocyklu. Ale nagle zawodnicy Yamahy stawali się coraz szybsi i szybsi. Widziałem, jaki powinien być mój rytm i jechałem swoje, ponieważ wiedziałem, że motocykle Yamahy działały tu naprawdę dobrze. Byłem ostrożny w kilku miejscach, gdzie na tym torze zwykle zdarza się wiele upadków i gdzie czujesz, że jedziesz na limicie. Ale w pierwszym zakręcie i tak popełniłem błąd po przejechaniu przez nierówność i straciłem przód motocykla.” – dodał reprezentant Repsol Hondy.

W sobotę podobny upadek stał się udziałem Jacka Millera. Australijczyk zakończył jednak jazdę w dużo bardziej groźny sposób, bowiem uderzył w bandę. Marquez zaczął po prostu sunąć w żwir, już bez motocykla.

“W szybkich zakrętach motocykl był dość niestabilny. Sądzę, że Jack wywrócił się w inny sposób – to było, gdy dotknął przedniego hamulca. Ja dodałem trochę gazu i straciłem kontrolę nad przodem. Może za bardzo się wychyliłem, ponieważ w środku zakrętu trochę mnie przesunęło.” – zakończył Marquez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,342 sek