Home / MotoGP / Marquez świętuje zdobycie mistrza świata

Marquez świętuje zdobycie mistrza świata

Tysiące fanów zgromadziło się w piątek w nocy na ulicach rodzinnego miasta Marca Marqueza, aby świętować wraz z nim zdobycie swojego pierwszego tytułu mistrza świata w klasie MotoGP. Istne oblężenie miłośników zawodnika z numerem #93 przeżyła Cervera  – 10-cio tysięczne miasteczko położone w centralnej części Katalonii.

Podobna impreza odbyła się w 2010 roku, kiedy Marquez zdobył mistrzostwo świata w klasie 125cc i rok temu, gdy to samo młody Hiszpan uczynił w Moto2. Marcowi towarzyszył jego młodszy brat Alex, debiutant roku w klasie Moto3.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że tutaj w moim rodzinnym mieście, świętuję swój tytuł, wraz z moimi fanami, którzy przybyli na miejsce pomimo deszczu i śniegu,” powiedział Marc Marquez. „To na prawdę wspaniałe i zaszczytne dla zawodnika. Dzień taki jak dziś jest bardzo radosny dla wszystkich. To osiągnięcie powinno być porządnie uczczone, ponieważ bardzo ciężko je zdobyć. Tytuł również w jakimś stopniu należy do tych wszystkich zgromadzonych tu fanów . Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie i na każdym wyścigu widzę coraz więcej ludzi machających flagami lub chodzących z koszulkami z numerem 93. Takie coś co naprawdę mnie ekscytuje. Chciałem również podziękować mojemu zespołowi, którego nie mogło tu zabraknąć i to właśnie dzięki nim ten sezon był tak udany.”

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarzy 9

  1. Wygląda na to że najbliższe lata znów bd stały pod znakiem flagi Hiszpanii na podium :-( Ale czemu się dziwić skoro ma się tak dobrze rozwiniętą infrastrukture motocyklową najniższych klas.

  2. maja kryzys moze wkoncu ich cos trafi mam juz dosc tych cymbalow marqez czy espargaro

    • To są wyścigi i naprawdę wiele może się wydarzyć – tak więc nie należy już dziś rozdawać pucharów za sezon 2014.

    • Dziwne jest Twoje zachowanie. Wolisz oglądać najwyższej klasie gorszych zawodników niż obecnie najlepszych Hiszpanów? A kryzys to najbardziej dosięga tych co i tak mało mają lub nic. Bogaci co najwyżej zarobią trochę mniej.

  3. Carmelo Ezpeleta

    Gratulacje dla Mareczka Marqueza, fantastyczny triumf po epickiej walce z Jorge Lorenzo, ahhh Marc, Marc, jaki ty ładny i młody, a ja zawsze lubiłem młodych chłopców i drzemiący w nich potencjał.

    Vamos konkwista!

  4. „a ja zawsze lubiłem młodych chłopców i drzemiący w nich potencjał.” Troche dziwnie to brzmi… :-D :-D :-D

  5. on nie ma 9tytułów co nasz kochany walduś i tyle w temacia!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
181 zapytań w 1,439 sek