Home / MotoGP / Marquez: Ten rok jest lepszy niż 2014

Marquez: Ten rok jest lepszy niż 2014

Sześciokrotny już mistrz świata MotoGP Marc Marquez przyznał, że tegoroczny tytuł smakuje jego zdaniem nawet lepiej i jest bardziej wartościowy od tego z 2014 roku – kiedy to wygrał pierwszych 10 wyścigów sezonu. Marquez ostatecznie skończył tamten rok z 13 zwycięstwami, taką samą liczbą pole position, 12 razy miał najszybsze okrążenie, i zdobył 362 punkty.

“To mój najlepszy sezon w MotoGP. W porządku, w 2014 roku wygrałem 13 razy, ale szczerze mówiąc, wtedy różnice między producentami były dużo większe, także jeśli chodzi o motocykle. Teraz jesteśmy w obliczu dużej konkurencji, gdzie czterech producentów może walczyć o zwycięstwo.” – powiedział Marquez.

“Ale OK, byliśmy bardzo stabilni, koncentrując się zwłaszcza na słabych stronach, zakryliśmy te słabe punkty i w trudnych wyścigach byliśmy w stanie przetrwać. Chcę podziękować mojej ekipie, ponieważ zawodnikowi łatwo jest utrzymać ambicje, ale w zespole, złożonym z tak wielu ludzi nie jest tak prostu zachować taką samą mentalność wśród wszystkich mechaników. Koncentrację także.” – dodał Hiszpan.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Marquez pamięta jeszcze sezon 2015 – swój jedyny w królewskiej klasie, w którym nie wywalczył tytułu. “Czasem musisz zrobić jeden krok w tył, by potem móc zrobić dwa do przodu. Wciąż czuję się młody, ale w 2015 roku miałem 22-23 lata, nie miałem doświadczenia i wiele mnie ten rok nauczył, ponieważ upadałem w wielu wyścigach.” – skomentował #93. “Wtedy powiedziałem sobie: “W porządku, co jest moją słabą stroną? Czy to stabilność?” Każdego roku staram się pracować, ale czasem nie jest to łatwe.”

“Zwłaszcza w tym roku ta stabilność wyników była moim najmocniejszym punktem, więc to tylko świadczy o tym, jak pracowało nam się razem z całym zespołem.” – zakończył zwycięzca GP Tajlandii.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Niektórzy ze tak pracują nad swoimi wadami, że zmieniają je w zalety – w 2015 miał ogromne braki w regularności – w penwnym największych w stawce – 3 lata później jest najregularniejszym zawodnikiem na torze i jednym z najlepszych pod tym względem w historii.

    Inni zawodnicy zamiast pracować nad swoimi wadami, to tylko się w nich utrwalają, przez co wady im się pogłębiają… i zabawne, że to co napisałem tyczy zarodników którzy akurat jeżdżą w tym samym zespole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,428 sek