Home / MotoGP / Marquez: Ten tor zawsze stanowił dla nas wyzwanie

Marquez: Ten tor zawsze stanowił dla nas wyzwanie

Marc Marquez

Marc Marquez w najbliższy weekend uda się na japońską domową rundę Hondy, gdzie postara się przybliżyć do momentu, w którym urealni swoje marzenie, jakim jest wywalczenie kolejnego tytułu mistrzowskiego w kategorii MotoGP. To właśnie na torze Motegi udało mu się, wraz ze swoim zespołem, sięgnąć po tytuł w 2014 roku.

Hiszpan podkreśla, że pomimo wielu dobrych wspomnień, z którymi wiąże się ta runda, Motegi jest dla niego torem wymagającym, a istotną rolę odegrają odpowiednie ustawienia motocykla.

“Japońskie zmagania są dla nas ważnym wydarzeniem, ponieważ jest to runda domowa Hondy i wiąże się ona również z dobrymi dla nas wspomnieniami, jak wywalczenie tytułu mistrzowskiego w 2014 roku. Z drugiej jednak strony ten tor zawsze stanowił dla nas wyzwanie” – powiedział Marquez.

Obecny lider klasyfikacji generalnej mówi również o tym, że wraz z zespołem postara się osiągnąć jak najlepszy rezultat. Jednak będą również gotowi na dostosowanie się do najrozmaitszych warunków, jakie mogą pojawić się na torze podczas najbliższego weekendu.

“Jeśli Aragon uznałem za tor, który jest dobry do atakowania – to Motegi jest jednym z tych obiektów, który jestem w stanie ocenić jako ten, na którym mogę stracić tak mało punktów, jak to tylko jest możliwe. Mówiąc to, podchodzimy do tej sprawy z otwartym umysłem, celując w najlepszy rezultat, jaki możemy osiągnąć, ale jednocześnie będąc gotowym do przystosowania się do różnych okoliczności.” – dodał 23-latek.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Motegi to jeden z moich ulubionych torów i, pomijając fakt, że to runda domowa dla Hondy, osiągałem tu dobre wyniki” – skwitował.

“Oczywiście chcielibyśmy osiągnąć możliwie najlepszy rezultat przed naszymi japońskimi fanami, ale musimy przybyć tu i rozpocząć pracę nad motocyklem i oponami, by zrozumieć, czy będziemy w stanie być tak konkurencyjni, jak byliśmy do tej pory.” – dodał Marquez.

Istotne będą ustawienia, jak i też sama forma zawodnika Hondy. Marquez, zwycięzca z Aragonii, przyznaje, że lubi ten japoński obiekt. Zapowiada, że już od piątku przystąpi z zespołem do pracy nad motocyklem.

“W tym momencie najważniejszą kwestią jest odnalezienie najlepszej kombinacji pomiędzy oponami a motocyklem, moja forma również jest istotna. Spróbujemy dobrze zacząć weekend już od piątku.” –zakończył 23-latek.

Obecnie Marquez, plasując się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej, ma nad drugim Valentino Rossim przewagę w postaci 52 punktów, z kolei trzeci w tabeli Jorge Lorenzo traci do swojego rodaka 66 „oczek”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Marta Stachura

komentarze 2

  1. Japonia siedziba Hondy i Yamahy. Marquez/Pedrosa i Rossi/Lorenzo nie odpuszczą bardzo prestiżowy wyścig dla tych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,482 sek