Home / MotoGP / Marquez: To nie czas na walkę o podium

Marquez: To nie czas na walkę o podium

Marc Marquez przyznał, że znalazł się na etapie, w którym wciąż poszukuje ustawień dla nowego motocykla Hondy. 6-krotny mistrz świata MotoGP dalej ma problemy ze zrozumieniem mocno przebudowanej Hondy.

Po piątej pozycji w Katarze, Marquez nie wystartował w GP Indonezji po poważnym wypadku i nawrocie podwójnego widzenia. Potem opuścił także GP Argentyny. W GP Ameryk po fatalnym starcie był najszybszy na torze, ale wystarczyło to do szóstego miejsca. W generalce Hiszpan jest dopiero 13. Zdobył tylko 21 punktów na 100 możliwych. Szczęśliwie dla niego, wśród rywali nikt na razie nie błyszczy równą formą.

„Teraz musimy zrozumieć, jaki jest nasz poziom na torach europejskich. Nie sądzę, by to był poziom pozwalający na walkę w każdym wyścigu.” – mówił Marquez. „Inna ważna sprawa – na torze który znam świetnie (CotA), wiem dokładnie, jakie są słabe punkty naszego motocykla.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Naciskałem na Hondę mówiąc „musicie popracować w tym i tym obszarze”, jeśli chcemy być konkurencyjni w kolejnych wyścigach. To prawda, że Pol (Espargaro) jeśli świetnie na niektórych torach, (Takaaki) Nakagami też na niektórych. Ale mamy też trochę słabych punktów, które musimy poprawić, aby być szybcy wszędzie.” – dodał.

„To czego się nauczyłem w tych mistrzostwach, to że z tym motocyklem nie da się przewidzieć jak będzie wyglądał kolejny wyścig. Nie da się jechać na grand prix i powiedzieć: „tu wygram, tu będę w TOP5, a tu w TOP10″. Nigdy nie wiesz jak bedzie. W trakcie weekendu musisz zaakceptować to, że jeśli dojedziesz 10, to jesteś 10.”

„Ale oczywiście podejmę ryzyko. Celem jest podium w każdym wyścigu. Ale na ten moment to nie jest czas, by walczyć o podium.” – dodał.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 12

  1. Ile razy już to słyszeliśmy od Marqueza, że podium byłoby sukcesem, a potem wygrywał wyścig? :D

  2. „W GP Ameryk po fatalnym starcie był najszybszy na torze” – mam kłopoty z tym zdaniem, był bardzo szybki, ale mimo wszystko najszybsze okrążenie w wyścigu miał Enea.

  3. Na razie chyba wszystkie zespoły starają się ogarnąć nowe konstrukcje i co wyścig czyli kolejna charakterystyka toru to mamy sporo niespodzianek. Dla MotoGP i kibiców to dawka kolejnych emocji. Dla ekip pewnie często lekki koszmar. Ale też pokazuje to klasę zawodników – tych którzy sobie radzą częściej ( Alex, Marc, Jack, Fabio, Aleiks ) i tych którym na razie jest nie po drodze z nowym sprzętem ( Pecco, Miquel, Taaki, Alex M., ) . O prawie całej ekipie Yamahy szkoda pisać…Coraz lepiej wypada zeszłoroczny średniak czyli Suzuki. Jeżeli ktoś potrafi przewidzieć co będzie w następnych wyścigach to wielki szacun…

  4. Hmm… ponoć mówił, że jak nie będzie walczył o topowe lokaty to zrezygnuje ze startów. Chyba, że chodziło mu o kończenie w TOP 10 XD

  5. Wcale nie był najszybszy na torze. Zwłaszcza w końcówce miał znacząco gorsze tempo od pierwszej dwójki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 1,679 sek