Home / MotoGP / Marquez: Większa koncentracja i nowy motocykl – mniej upadków

Marquez: Większa koncentracja i nowy motocykl – mniej upadków

Marc Marquez nie należy już do czołówki zawodników, którzy przewracają się najczęściej w MotoGP. Jak pokazują statystyki, Hiszpan upadał w tym roku zaledwie sześciokrotnie, ale tylko raz w wyścigu. W zeszłym sezonie w sumie nazbierał aż 23 wywrotki – a dwa lata temu aż 27. W obu tych latach był najczęściej przewracającym się zawodnikiem. Ale sytuacja się zmieniła i Marquez uważa, że to zasługa zarówno nowego, choć trudnego w prowadzeniu motocykla, a także jego mentalnego podejścia.

“Wygląda na to, że z tegorocznym podwoziem tracimy nieco w niektórych obszarach, ale zyskujemy w innych.” – powiedział Marc Marquez. “To był mój najważniejszy problem i udało się go poprawić. Dodatkowo, mamy więcej mocy, a więcej mocy pozwala nam zachowywać większe bezpieczeństwo w strefie hamowania.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Kiedy na motocyklu jesteś bardzo skoncentrowany, możesz wybronić się z wielu upadków. W tym roku przewracam się mniej, ale jeśli policzysz, z ilu się wybroniłem… to tego powodu rzadziej się przewracam, ale więcej ratuję. Trzeba być bardzo skoncentrowanym. Na przykład w testach w Barcelonie nie byłem w 100 procentach skoncentrowany. Po prostu uciekł mi przód i upadłem, bo się nie skupiłem. Tak jeździ się Hondą – aby szukać limitów i być najszybszym.” – dodał zawodnik Hondy.

Najczęściej przewracającym się w tym roku zawodnikiem jest Johann Zarco – upadał już 11 razy. 10-krotnie z nawierzchnią zapoznawał się Jack Miller, a 9-krotnie – Joan Mir. Za zawodnikiem Suzuki uplasował się inny debiutant, Francesco Bagnaia (8 upadków). 7 wywrotek ma Alex Rins.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 0,424 sek