Home / MotoGP / Marquez złamał palec! Nie pojedzie w Jerez?

Marquez złamał palec! Nie pojedzie w Jerez?

Marc Marquez

Wielkiego pecha ma w tym roku Marc Marquez. Hiszpan w wywrotce na treningu dirt-trackowym złamał mały palec u lewej dłoni i by zdążyć na GP Hiszpanii w Jerez błyskawicznie poddał się operacji.

Zawodnik Hondy, ma 30 punktów straty do lidera – Valentino Rossiego. W ostatnim wyścigu o GP Argentyny Marquez po zderzeniu z Włochem nie zdobył punktów i możliwe, że podobnie będzie na Jerez.

Dłoń została zoperowana w Barcelonie przez znanego lekarza Xaviera Mira. Wstrzymał się on jednak od oceny szans na start Marqueza w Hiszpanii. Ma on tylko tydzień na dojście do zdrowia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Mały palec został złamany z przemieszczeniem. Aby szybko Marquez mógł wrócić do treningów, zainstalowano połączenie przy pomocy tytanowej płytki.

Honda w ten sposób nie ma potwierdzonego składu na GP Hiszpanii. Dani Pedrosa pauzował już dwa wyścigi i wciąż nie ma potwierdzenia, że wróci na pierwszą z domowych rund. O tym, czy Marquez będzie mógł pojechać, dowiemy się niebawem. Przypomnijmy, że to nie pierwszy uraz Hiszpana na treningu dirt-track. Przed sezonem 2014 złamał nogę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Marc to drapieżnik… Odgryzie sobie palec i wygra wyścig.
    Choć mam nadzieję że Doctor znowu go wyleczy :)

  2. Stonera! Stonera wystawić im trzeba …

  3. Mało prawdopodobne. To “tylko” palec… ale nigdy nie mów nigdy… do weekendu mogą wyjść inne informacje do do zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,511 sek