Home / MotoGP / Marquez znów na torze. Poleci do Kataru zaszczepić się (+wideo)

Marquez znów na torze. Poleci do Kataru zaszczepić się (+wideo)

W czwartek organizatorzy MotoGP ogłosili dojście do porozumienia z władzami Kataru i całemu padokowi mistrzostw świata zaoferowano możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Kraj ten dobrze radzi sobie ze szczepieniami, które przebiegają tam bez zakłóceń. Do Kataru ma w tym tygodniu udać się Marc Marquez, aby przyjąć pierwszą dawkę szczepionki. #93 rozpoczął już jazdy motocyklem.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczny sezon MotoGP z powodu koronawirusa rozpoczął się dopiero w lipcu. Mimo wyjątkowo ostrego protokołu medycznego, kilku zawodników oraz wielu członków zespołów musiało opuścić niektóre z wyścigów przez zakażenie koronawirusem. W lutym tego roku po długiej walce z koronawirusem, na COVID-19 zmarł szef zespołu Gresini Racing – Fausto Gresini.

Nic więc dziwnego, że organizatorzy MotoGP chcą uniknąć problemów w tym sezonie. W czasie trwania testów przedsezonowych już w piątek rozpoczęto podawanie pierwszej dawki szczepionki, której producentem jest Pfizer. Druga, wymagana dawka ma zostać podana po 19 dniach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nie ma jednak przymusu zaszczepienia się w Katarze. Jak informuje motorsport.com nie wszyscy zdecydowali się na ten krok. Nie zaszczepił się np. Takaaki Nakagami. Co ciekawe, szczepionki dla całego padoku Formuły 1 zaoferował Bahrajn, jednak władze F1 nie przyjęły propozycji. Odmowę argumentowano tym, że zostałoby to uznane jako “przeskakiwanie kolejki” – poszczególne kraje skąd pochodzą osoby na padoku F1 mają swoje własne harmonogramy szczepień. Mimo to, członkowie niektórych zespołów skorzystały z propozycji władz Bahrajnu i zaszczepiły się, mimo tego że władze F1 sugerowały inaczej.

Marquez ma udać się na szczepienie do Kataru w tym tygodniu, a potem wrócić do domu, by kontynuować treningi. Lekarze zezwolili mu już na jazdę motocyklem i Hiszpan odbył już przejażdżki na mniejszej maszynie – minimoto.

 

#93 mimo że nie wziął udziału w testach w Katarze, jest wpisany na listę zawodników zgłoszonych do otwarcia na Losail w ostatni weekend marca. Oczywiście, to jeszcze nie świadczy, że wystartuje w tym wyścigu. Do pierwszej rundy pozostało tylko 13 dni. Jeśli Marqueza zabraknie na starcie, dalej zastępować go będzie Stefan Bradl.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. “Do Kataru ma w tym tygodniu udać się Marc Marquez, aby przyjąć pierwszą dawkę szczepionki. #93 rozpoczął już jazdy motocyklem.” No to szerokiej drogi, pewnie pojedzie jakimś Enduro przez Gibraltar i Saharę ;-).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 0,380 sek