Home / MotoGP / Marqueza zabraknie na prezentacji Hondy

Marqueza zabraknie na prezentacji Hondy

Honda poinformowała, że Marc Marquez nie będzie obecny na prezentacji przed sezonem 2022. Japońska marka będzie transmitowała prezentację swojego fabrycznego i satelickiego zespołu 14 stycznia.

Na prezentacji obecnych będzie jednak tylko trzech zawodników etatowych: poza Polem Espargaro z Repsola, także duet LCR: Alex Marquez i Takaaki Nakagami. Marc Marquez dalej ma problemy po urazie oka i nie ma żadnych nowych informacji o postępach przed sezonem.

Marquez opuścił dwie ostatnie rundy sezonu 2021, a także stracił całe posezonowe testy. Kłopoty z podwójnym widzeniem pojawiły się po upadku na treningach w ostatni weekend października.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Okres testów przedsezonowych rozpocznie się 31 stycznia, od shakedownu na torze Sepang w Malezji. Jeśli zdrowie mu pozwoli, Marquez powinien pojawić się na torze w dniach 5-6 lutego, gdy na Sepang odbywać się będą właściwe testy dla zawodników wyścigowych.

Potem testowanie przeniesie się do Indonezji, na nowy tor uliczny Mandalika. Sezon rusza bardzo wcześnie, bo już w dniach 4-6 marca, na torze w Katarze.

Źródło: speedcafe.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Pal licho prezentację, ważne by był w Katarze ?

  2. tylko jaki może być tego powód? pójść na prezentację to chyba żaden duży wysiłek fizyczny?

  3. Dokładnie ja pisze 'KrisWo’ a poza tym po co mu jakieś pytania dziennikarzy ,jakieś spsekulacje itd. Tyle w tym dobrego (czytałem gdzieś) że lekarze nie widzą problemu z tym że może trenować sprawnośc fizyczną ,kondycje I tkanki mięśniowe sie też odbudują po wcześniejszym urazie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
179 zapytań w 1,583 sek