Home / MotoGP / Martin z karą na polach startowych za wolną jazdę w Q2

Martin z karą na polach startowych za wolną jazdę w Q2

Jorge Martin został ukarany przez sędziów karą trzech miejsc w dół na polach startowych, za wolną jazdę na linii wyścigowej podczas drugiej części kwalifikacji. Lider mistrzostw świata przeszkodził Raulowi Fernadezowi, gdy zawodnik Trackhouse był na szybkim okrążeniu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W wyniku tej kary, #89 zamiast z 2. wystartuje do wyścigu z 5. pola, promując do pierwszego rzędu Alexa Marqueza. W dzisiejszym Sprincie Martin zajął drugie miejsce z dużą stratą do zwycięskiego Bagnai, ale i z dużą przewagą nad trzecim Vinalesem. Jutro o 14:00 przekonamy się, jak ta kara wpłynie na obraz wyścigu, na torze Assen.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

komentarzy 12

 1. Marquez ma immunitet ?

 2. Martin dostaje karę za zbyt wolną jazdę po nitce przed zawodnikiem, a markez za niemal skasowanie Aprilli laurkę z przeprosinami.
  Pewnie upadek z sprintu policzyli mu za odbycie kary. Kolejna kompromitacja sędziów, jeszcze niech komentatorów z Polsatu odsuną od komentowania za jawne adorowanie Marqeza na wizji i niekrytą dezaprobatę dla osiągnięć innych zawodników z czołówki włącznie z obecnym mistrzem świata.
  Cały ten komitet szukających kogoś, kto ich będzie holował powinien dostać kary przesunięcia do tyłu, skończył by się może wreszcie ten żałosny spektakl przegrywów ciągnących się po nitce jak ślimaki bez pancerza
  .

  • Oglądałem to na Polsat Sport.pl i komentatorzy mówili o marquezie że stary i głupi ,że robi tak nie pierwszy raz i musi dostać karę więc nie rozumie o czym piszesz.

   • Piętra

    Mówię o całej reszcie ich wypocin w trakcie wyścigu.
    Ten moment po upadku Marqeza i nieudanych kwalifikacjach jest jednym z nielicznych w których zbiera się im na krytykę „Mareczka” jak sami o nim mówią na wizji
    I krytyka ta wynikała bardziej z faktu, że zawalił się, niż tego że poraz kolejny stworzył zagrożenie na torze w wyniku swoich głupich zachowań.
    Gdzie tu konsekwencją zachowania sędziów ?
    Dostał maszynę i dalej musi się wozić w kwalifikacjach, bo niby na co on tam czekał wraz z tą resztą przegrywów?
    Aż się patrzeć na tę nędzę nie da jak jadą w procesji oglądając się co chwilę za siebie aby podczepić się pod szybszego zawodnika.

    • To podczepianie się pod innego jest już zabronione?
     W wyścigu też nie wolno?

     • Bo Italiano ma swoje własne przepisy. I on wie najlepiej co kto źle robi. Tylko czemu Dorna go nie słucha? Skandal

     • ,,,,,
      Nie jest zabronione, ale jest żałosne, szczególnie w wykonaniu kogoś takiego jak marqez.
      Wożenie się w wyścigu na plecach to też jedna z typowych taktyk marqeza, dlaczego wyprzedza na ostatnich dwóch trzech okrążeniach, a dlatego, że nie potrafi bronić pozycji lidera kiedy ktoś go dłużej naciska.
      Ile razy był objeżdżamy na mecie lub w ostatnim zakręcie przez doviego 04, Lorenzo, czy Vinialesa .
      Martin przynajmniej atakuje wcześniej i potrafi odskoczyć i utrzymać pozycję , bagania prowadzić przez cały wyścig kontrolując przewagę.
      Przebijać się przez stawkę potrafi , choć często chamsko zamykając innym nitkę , cóż stawką się zmieniła i jak widać topowe Ducati nie pomaga, kiedy robi się błędy samemu.

 3. Czy ktoś wie, dlaczego nie dostał kary na sprint?

 4. Siwe dziadki dobrze posmarowały, aby JM nie zdobył tytułu.Od 30 lat oglądam tą serię i chyba zaczyna mi się nie podobać to wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,927 sek