Home / MotoGP / Massimo Rivola nowym dyrektorem wykonawczym Aprilii

Massimo Rivola nowym dyrektorem wykonawczym Aprilii

Tak jak się spodziewano, Massimo Rivola obejmie jedno ze stanowisk kierowniczych w Aprilii. Włoch, wcześniej pracujący przez 21 lat dla zespołów Formuły 1: Ferrari, Toro Rosso i Minardi, zostanie od 7 stycznia 2019 roku dyrektorem wykonawczym (CEO). Jest to część zmian w strukturach Aprilii, które mają pomóc w rozwoju zespołu po słabym sezonie 2018. W ostatnich latach Rivola zajmował się programem dla młodych kierowców (Driver Academy).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rivola nie zastąpi żadnego z dotychczasowych szefów Aprilii, a obejmie zupełnie nowe stanowisko w tej ekipie. Włoska marka przez trzy sezony startów w MotoGP nie może podnieść swojego poziomu. Ani razu żaden z zawodników Aprilii nie stanął na podium, codziennością stały się natomiast roszady w składzie i w rzeczywistości jedynie Aleixowi Espargaro udało się zagrzać miejsce na dłużej. W przyszłym roku partnerował mu będzie Andrea Iannone i będzie to najsilniejszy jak dotąd skład od powrotu Aprilii do MotoGP.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 0,484 sek