Home / MotoGP / Maverick Viñales: Jestem zadowolony z mojej pozycji

Maverick Viñales: Jestem zadowolony z mojej pozycji

maverick-vinales

Drugim miejscem we wtorek nowy nabytek Yamahy Maverick Viñales potwierdził, że na środę ma jeszcze jakiegoś asa w rękawie. „Musimy jeszcze zmodyfikować kilka drobnych rzeczy.”

W ostatnich minutach drugiego dnia testów w Sepang Maverick Viñales wyprzedził Alvaro Bautistę i swojego kolegę zespołowego Valentino Rossiego zajmując drugie miejsce na liście czasów. Hiszpan okrążył tor Sepang z czasem 1:59,859 min i stracił do najszybszego dziś Andrei Iannone 0,407 sek.

„Powiedzmy, że dziś mieliśmy dobre ustawienia” – mówi uśmiechnięty Hiszpan. „Dobrze być najszybszym zawodnikiem Yamahy, ale bardziej znacząca jest nasza praca tego dnia. Mogliśmy znacząco poprawić nasza pozycję w wyścigu, co nastraja mnie optymistycznie. Wiem, jakie czasy mogę jeszcze wykręcić. Poza tym jestem też zadowolony z naszej pracy nad zużytymi oponami. Jestem zaskoczony, że motocykl tak dobrze się sprawuje.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Informowaliśmy dziś, że Valentino Rossi testował nowe owiewki, z wbudowanymi skrzydełkami. „Ja też jest testowałem, ale nie mogę o nich nic powiedzieć.” – śmieje się Viñales.

„W tym momencie wszystko jest lepsze. To mnie cieszy. Mogliśmy dużo testować, ale trudnym było przejechanie jednego szybkiego okrążenia. Czuję się komfortowo, ale mogę jeszcze poprawić swój styl jazdy. Teraz czuję się na motocyklu trochę spięty, ale ogólnie rzecz biorąc, jestem szczęśliwy. W środę przejadę jeszcze symulację wyścig. Do tego chcemy przeprowadzić porównawczy test między starym i nowym podwoziem. Chodzi o wydłużenie żywotności opon. Dlatego przejadę dłuższy dystans.”

Jak z gotowością młodego Hiszpana na wyścig? „Jeśli spojrzymy na pozycję, to moglibyśmy być zadowoleni. Ale mamy przed sobą jeszcze dużo pracy, a ja muszę pracować nad samym sobą. Każdy detal pomaga w byciu szybszym. Mamy teraz dobry pakiet, ale musimy jeszcze zmodyfikować kilka drobnych rzeczy. To powinno pomóc uczynić jazdę łatwiejszą.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Komentarze: 1

  1. maverick pięknie śmiga. Spodziewałem się , że będzie w pierwszej 4 ale nie tak od razu. Jest godzina 08:15 trwają testy na sepang a on już pojechał najszybszy czas testów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 0,492 sek