Home / MotoGP / Max Biaggi dołączył do drużyny Schumachera …

Max Biaggi dołączył do drużyny Schumachera …

Zeszłoroczna gwiazda Motocyklowych Mistrzostw Świata Max Biaggi wystąpi obok takich gwiazd Formuły 1 jak Michael Schumacher, Giancarlo Fisichella, Jarno Trulli i Felipe Massa. Jednak nie chodzi tutaj o jazdę w Formule 1, ale wielki charytatywny mecz piłkZeszłoroczna gwiazda Motocyklowych Mistrzostw Świata Max Biaggi wystąpi obok takich gwiazd Formuły 1 jak Michael Schumacher, Giancarlo Fisichella, Jarno Trulli i Felipe Massa. Jednak nie chodzi tutaj o jazdę w Formule 1, ale wielki charytatywny mecz piłki nożnej gwiazd sportów motocyklowych, który odbędzie się w środę 19 kwietnia 2006r.

Przed zbliżającym się wyścigiem Mistrzostw Świata Formuły 1 w Imola 23 kwietnia 2006 r., pozostający tymczasowo bez pracy Rzymianin, utrzymując swoją kondycję w bardzo dobrym stanie, trenując w Kalifornii przed następnym sezonem 2007 Motocyklowych Mistrzostw Świata (całkiem możliwe jest, że po roku przerwy Max Biaggi powróci do swojego zawodu) mimo dłuższej przerwy nie zapomniał o swoich fanach i działalności charytatywnej.

Obok jazdy motocyklem Biaggi uwielbia również grać w piłkę nożną, dlatego też wziął udział w niezwykłym meczu „Nazionale Piloti” przeciwko „Banca di Romagna” na stadionie Ravenna Benelli.
W drużynie „Nazionale Piloti” zagrają zawodnicy zarówno sportów motorowych dwukołowych, jak i czterokołowych oraz osoby powiązane z motoryzacją (jak na przykład Matteo Montezemolo) jak i wiele innych chętnych.

Obok Maxa Biaggiego wśród zawodników jeżdżących na dwukołowych maszynach wystąpią Roberto Locatelli (250cc), Andrea Dovizioso (250 cc) oraz Fabrizio Lai (125cc).
Mecz ten jest bardzo ważnym wydarzeniem, nie tylko ze względu na liczny udział gwiazd sportów motorowych, ale ze względu na cel, ponieważ wszystkie przychody ze sprzedaży biletów (sprzedano ich prawie 2000) zostaną przekazane dla UNESCO (Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury).

Pełna lista drużyny NAZIONALE PILOTI obejmuje zawodników takich jak:

Riccardo Patrese (kapitan)
Matteo Munari (bramkarz)
Sergio Camurani (bramkarz)
Ivan Capelli
Matteo Montezemolo
Gabriele Tarquini
Jarno Trulli
Felipe Massa
Max Biaggi
Giancarlo Fisichella
Michael Schumacher
Giorgio Pantano
Daniele Massaro
Emanuele Pirro
Paolo Ligresti
Augusto Farfus
Roberto Locatelli
Gimmy Bruni
Vitantonio Liuzzi
Maro Engel
Zsolt Baumgartner
Christian Montanari
Marc Gene
Ezio Gianola
Andrea Dovizioso
Robert Doornbos
Luca Filippi
Fabrizio Lai
Giovanni Gulinelli
Giovanni Anapoli
Pasquale di Sabatino

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,392 sek