Home / MotoGP / Max Biaggi wróci do MotoGP na testy z Aprilią!?

Max Biaggi wróci do MotoGP na testy z Aprilią!?

Szef Aprilii Romano Albesiano przyznał, że rozważa kilka kandydatur na testy przedsezonowe w Malezji. Raczej zabraknie w nich Andrei Iannone, który na razie jest zawieszony za doping i dopiero za jakiś czas będzie miał możliwość przedstawienia swojej wersji wydarzeń przed FIM.

Aleix Espargaro i Bradley Smith nie będą w stanie zebrać wszystkich potrzebnych informacji – Aprilia potrzebuje jeszcze kogoś. Pojawiło się kilku potencjalnych zastępców – Karel Abraham, który szuka sposobu na zaczepienie się w MotoGP, Lorenzo Savadori, który od dawna związany jest z Aprilią, czy Max Biaggi, legenda tej marki, który ostatnio świętował z nią triumfy w WSBK.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Testy w Malezji potrwają aż sześć dni, a pierwsze z nich przeznaczone są tylko dla zawodników testowych, co oznacza, że Espargaro nie może wziąć w nich udziału.

Rzeczywiście, możliwe, że posadzimy jeszcze kogoś poza Bradley’em na motocyklu. Kontaktował się z nami (Karel) Abraham po wiadomościach o Iannone. Oczywiście, chciałby wrócić do MotoGP. Rozmawialiśmy na ten temat, ale nic nie zostało zdecydowane. Jest możliwe również, że skorzystamy z pomocy zarówno (Maxa) Biaggiego i (Lorenzo) Savadoriego. Tak, obaj są w naszym planie B.” – powiedział Albesiano.

Co o Maxie sądzi Albesiano? “Byłoby świetnie, gdybyśmy mogli znowu go zobaczyć w Aprilii. Także na motocyklu MotoGP. Po wypadku na motocyklu supermoto nie chciał już więcej jeździć, ale czułem, że kilka dni temu był znowu tym podekscytowany. Zobaczymy, co się stanie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: gpone.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 10

  1. To nie wszystko bo ostatnio wyczytałem że Aprilia rozważają parę dzikich kart w WSBK 2020

  2. Savadori będzie w nadchodzącym sezonie w barwach Pedercini Kawasaki, więc nie traktowałbym na poważnie tych jego “kontaktów” z Aprilią.

  3. Max wystartuje z Aprilia pokona Marquezow, Fabiow, Doviciozow i zostanie mistrzem seniorem tak to widze AMEN :P

  4. MAX BIAGGI to świetny zawodnik utytułowany pomimo swoich lat jest w stanie ścigać się na wysokim poziomie jego doświadczenie będzie ogromne dla zespołu Aprilia moje zdanie niech zastąpi Andrea Iannone oglądalność będzie większa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,511 sek