Home / MotoGP / Melandri chce powrotu do WSBK? Aprilia skrytykowała formę Włocha na testach

Melandri chce powrotu do WSBK? Aprilia skrytykowała formę Włocha na testach

Marco Melandri

Menedżer zespołu Aprilia Racing Romano Albesiano ma nadzieję, że Marco Melandri poprawi się na kolejnych testach – poprzednie udały się Włochowi delikatnie mówiąc, średnio. Przez dwa dni doświadczony zawodnik zamykał stawkę MotoGP.

Melandri przeniósł się do MotoGP bardziej z konieczności niż chęci – Aprilia porzuciła World Superbike i wystawiła fabryczny zespół w wyścigach grand prix, automatycznie desygnując tam Marco Melandriego. Włoch z czołowego jeźdźca WSBK został więc zawodnikiem, który dosiada zupełnie nowej maszyny, która będzie znacznie odstawać od czołówki.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Alvaro Bautista o wiele lepiej radził sobie z Aprilią na testach. Zajmował odpowiednio 15, 17 i 21 miejsce w 30-osobowej stawce testów MotoGP. Najlepszy czas Hiszpana był o 3 sekundy gorszy od czasu Marka Marqueza. Melandri był gorszy o 4.8s od Hiszpana. Lepszy od Melandriego był nawet Alex de Angelis na motocyklu ART, będący także konstrukcją Aprilii, tyle że z zeszłorocznej klasy Open.

“Marco miał problemy i mamy nadzieję, że może coś “zresetować”, ponieważ wierzę, że nie widzieliśmy prawdziwego Marco. Nawet obserwując go na torze. To było dziwne.” – skomentował Albesiano.

“To dla niego na pewno nie jest łatwa sytuacja. Szczerze mówiąc, trochę go naciskaliśmy, by podjął z nami to wyzwanie, bo wiemy, że jest bardzo dobry w jeździe i rozwoju motocykla. Mamy więc nadzieję, że szybko wróci do siebie.” – dodał.

Aprilia rozwija motocykl pod kątem sezonu 2016. W zbliżającym się sezonie będzie wystawiać poprawioną maszynę ART, z pneumatycznymi zaworami i szybką skrzynią biegów w planach na pierwszą połowę roku.

Pojawiły się już jednak pogłoski, że Melandri będzie starał się o zwolnienie go z obowiązków w MotoGP i chętnie powróci do World Superbike. Miejsce Włocha mógłby wtedy zająć zakontraktowany do WSBK Jordi Torres, a Melandri powróciłby na RSV4 właśnie w tej serii.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Torres za Melandriego – no to dopiero będzie, chłop sobie nie poradził w Moto2 w zeszłym roku (może i były problemy z Suterem, ale czemu tak to Luthi z Aegertem sobie radzili?) a ma sobie poradzić w MotoGP na motocyklu, który dopiero ma być rozwijany, żeby w ogóle się liczyć w stawce?
    Zostawiłbym Melandriego – musi być jakiś przełom w końcu; a nawet jeśli cały sezon przejeździ tak, jak teraz – to w przyszlym sezonie może podpasują mu oponki Michelina – w końcu na nich wygrał parę wyścigów :)

    A tak w ogóle, czy Melandri w końcu pokonał swój czas z sesji Superpole z Superbike na Sepang teraz podczas testów MotoGP? :D

  2. Melandri przepił, albo przespał swój talent… ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,452 sek