Home / MotoGP / Meregalli: Motorland Aragon będzie wymagający dla Rossiego

Meregalli: Motorland Aragon będzie wymagający dla Rossiego

Szef zespołu Yamahy Massimo Meregalli sądzi, że tor Motorland Aragon może być dla Valentino Rossiego dużym wyzwaniem, biorąc pod uwagę niezaleczoną jeszcze poważną kontuzję. Włoch ledwie nieco ponad 20 dni temu złamał dwie kości nogi i w rundzie w Hiszpanii będzie brał udział tylko, jeśli zezwolą na to lekarze na torze, a także jeśli piątkowe treningi wypadną pomyślnie.

“Wciąż trzeba będzie zobaczyć, czy Valentino będzie czuł, że może ukończyć cały weekend wyścigowy, który jest bardzo wymagający, zwłaszcza na takim torze jak Motorland Aragon, z dużymi zmianami poziomów. Jeśli Vale poczuje, że jego kontuzja powoduje zbyt duży dyskomfort, wtedy jako zawodnik zastępujący w jego miejsce wskoczy Michael van der Mark.” – powiedział Massimo Meregalli przed rozpoczęciem weekendu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jeśli tak się stanie, zespół zrobi co w jego mocy, by zaadaptować go (van der Marka) do motocykla YZR-M1 najszybciej jak tylko się da. Nie miał wcześniej żadnej możliwości przetestowania motocykla, więc będzie to dla niego ekscytujący, ale także i interesujący weekend.” – dodał szef japońskiej ekipy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: bikesportnews.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. w treningach pewnie bedzie okupowal tyl stawki ale w wyscigu( o ile wystartuje) jak dojdzie motywacja skupienie adrenalina i byc moze troche szczescia to 4-7 miejsce ujedzie. Go Vale go

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 0,398 sek