Home / MotoGP / Meregalli: Rossi w Katarze znowu będzie w czołówce

Meregalli: Rossi w Katarze znowu będzie w czołówce

Szef zespołu Yamahy w MotoGP – Massimo Meregalli – powiedział, że nie obawia się o Valentino Rossiego, który w trakcie testów przedsezonowych w Katarze nie dysponował zbyt dobrym tempem. Jest przekonany, że w zbliżający się weekend Włoch będzie w czołówce.

Co prawda na koniec testów na Losail Rossi zajął niezłe, piąte miejsce, ale do najlepszego Mavericka Vinalesa stracił pół sekundy. Miał też kłopoty na dłuższych przejazdach.

„Nie był szybki i nie kręcił bardzo dobrych czasów okrążeń, ale nie obawiam się tego, ponieważ patrząc na wcześniejsze doświadczenia, wiemy że w niedzielę w wyścigu zawsze jest w czołówce. Tak czy inaczej, opinie od Mavericka odnoście motocykla są takie same jak od Vale, mimo że Włoch narzekał na brak szybkości maksymalnej. To negatywny punkt naszego motocykla.” – powiedział Massimo Meregalli.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Yamaha zawsze próbuje podążać za instrukcjami swoich zawodników. Jeśli Maverick jest zadowolony z tego pakietu, a Valentino preferuje inną drogę, to Yamaha spróbuje znaleźć rozwiązania, które sprawią, by Rossi czuł się komfortowo.” – dodał. „Opinie Valentino zawsze były konstruktywne. Jeśli miałby się ścigać dzisiaj, obstawiłbym, że będzie z przodu.”

Zespół Yamahy przeszedł w przerwie zimowej szereg zmian. Pojawił się nowy lider projektu – Takahiro Sumi. Więcej odpowiedzialności przejmie na siebie europejska baza zespołu w Lesmo we Włoszech.

„Kiedy usłyszeliśmy o nowym liderze projektu myśleliśmy, że tak naprawdę nic się nie zmieni, biorąc pod uwagę metody pracy. Ale zamiast tego Sumi wprowadził nowy sposób pracy, zarówno w zespole jak i w Japonii. Od kiedy przyszedł, poprawiła się komunikacja z zawodnikami i technikami.” – skomentował Meregalli.

Źródło: motorsport.com
Fot. Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Valentino Rossi wygra GP Kataru?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. GOOO VALLEEE????

    • Ja myślę że w katarze to raczej Dovi jednak wygra ale nie można też zapomnieć o Marquezie który zawsze jest mocny, Rins na sandaczu też powalczy i jeszcze kilku innych jak Petrux czy Vinalez, Lorek będzie chciało powalczyć więc patrząc na wyniki. Ktoś się na pewno sypnie więc daje Vale tak realistycznie 4 miejsce może jakimś cudem podium ale po testach było widać że będzie ciężko. To jednak tor pod Ducati

  2. GOOO VALLEEE to the retirement!!!

  3. Super jak by Rossi wygrał ale coś czuję że Rins nas wszyatkich zaskoczy i wygra

  4. Na tym etapie to jak wróżenie z fusów. Można wymienic grono faworytów wśród których jest Valentino ale nic ponad to

  5. No tak Ale można jakieś wnioski z poprzedniego sezonu wyciągnąć jeśli chodzi o Katar O ile dobrze pamiętam to tylko Marquez miał twardą mieszanke i cały czas trzymał sie Zarca Dovi w drugiej części wyścigu zaczął jechać ostro a wygrał tylko dlatego że Ducati było szybsze na prostej Rossiemu brakło opon na kilka kółek przed metą
    Nie licząć Zarca to myśle że może być bardzo podobnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
169 zapytań w 1,730 sek