Home / MotoGP / Michelin potwierdził problemy Quartararo z ciśnieniem

Michelin potwierdził problemy Quartararo z ciśnieniem

Piero Taramasso z Michelina przyznał, że brak punktów w wyścigu o GP Aragonii dla Fabio Quartararo bezpośrednio związany był z niewłaściwym doborem ciśnienia przedniej opony, i pośrednio – z wybraniem pośredniej mieszanki, której Quartararo nie sprawdzał przed wyścigiem.

“Wymieniliśmy informacje i sytuacja jest jasna. Z punktu widzenia opony, nie było problemu. Była OK. Wybór pośredniej mieszanki też był dobry, zważywszy na warunki torowe, a także wyniki po wyścigu. Więc problem nie miał związku z doborem opony.” – powiedział Taramasso w wywiadzie dla autosport.com.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Problem był taki, że nie byli w stanie sprawdzić pośredniej opony w FP4, w warunkach identycznych jak w wyścigu, więc nie mieli danych, aby zrozumieć jakie ciśnienia powinni użyć i przeliczyli bazowe wartości ciśnienia, które okazały się nieco wyższe niż powinny być.” – dodał.

Taramasso dodał też, że problemy spotęgowane zostały też przez fakt, iż Quartararo początkowe okrążenia spędził w tłoku na torze. “Start z nieco wyższymi wartościami ciśnienia, agresywna jazda na pierwszych okrążeniach oraz jazda w tłoku – ciśnienie jeszcze wzrosło. Wiadomo, że jeśli jedziesz za innymi motocyklami, opony nie są schładzane i ciśnienie rośnie, zmieniając zachowanie motocykla. Z tego punktu widzenia, Fabio miał trudności.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. W Polsce i tak podciągnięto by to pod koronawirusa :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,439 sek