Home / MotoGP / Michelin z twardszymi oponami w Austin

Michelin z twardszymi oponami w Austin

redding_tyre

Aby zapobiec problemom z Argentyny, Michelin zabrał na GP Ameryk dwa rodzaje tylnej opony o twardszej konstrukcji, niż było to na Termas de Rio Hondo. Przypomnijmy, że wskutek zniszczenia opony u Scotta Reddinga na treningu, wyścig było trzeba skrócić z 25 do 20 okrążeń, i podzielić go na dwie części wymianą motocykla.

Nowe opony na GP Ameryk mają inną osnowę (carcass) – taką samą, jaka miała być testowana podczas dodatkowego niedzielnego treningu. Zawodnicy nie mieli jednak możliwości jej sprawdzenia z powodu deszczu. Nie wykorzystano jej również w samym wyścigu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

To w Austin to kolejny nowy obiekt dla Michelina. “Zdecydowaliśmy się na dwie specyfikacje ze sztywniejszą osłoną, taką samą, jak rezerwowa opona w Argentynie, której ostatecznie nie użyliśmy. Wciąż nie wiemy, co było spowodowało problem u Reddinga, ale pozostajemy spokojni w tym względzie.” – powiedział Piero Taramasso z Michelina.

Scott Redding nie uważa jednak, by była to kwestia sztywności osnowy. “Nie sądzę, by była chodziło o konstrukcję.” – powiedział. “Moim zdaniem warstwa opony po prostu oderwała się od osnowy.”

“Nie wiem, w jaki sposób mogą znaleźć rozwiązanie tego problemu, ale z pewnością trzeba to zrobić.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,388 sek