Home / MotoGP / Mika Kallio po pierwszym teście KTM RC16 w Walencji

Mika Kallio po pierwszym teście KTM RC16 w Walencji

Mika Kallio

Mika Kallio i KTM zakończył w weekend pierwsze poważne testy nowego motocykla RC16, który przygotowywany jest do MotoGP na sezon 2017. Po wstępnym 3-dniowym “oblocie” na torze Red Bull Ring w poprzednim miesiącu, tym razem zespół udał się do Walencji.

Sobotę na RC16 spędził były zawodnik MotoGP Alex Hoffmann, w niedzielę jego obowiązki przejął już Mika Kallio. Dla Fina także był to powrót na motocykl MotoGP, bowiem wcześniej spędził dwa sezony na Ducati w zespole Pramac, po czym powrócił do Moto2 w 2011 roku.

W Grand Prix Walencji, które kończyło sezon Moto2 w 2015 roku, Kallio zajął 10. pozycję.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jasne jest, że przed testem było wiele znaków zapytania, ale teraz jestem już zadowolony. Możemy udać się na przerwę zimową z dobrymi odczuciami.” – powiedział Kallio. “Alex i zespół wykonali pracę, która robi wrażenie. Nie było jakichkolwiek problemów. Naprawdę jesteśmy już na wysokim poziomie.”

Mika Kallio

“Tak czy inaczej, przed nami wciąż daleka droga. Czekam już na kolejne testy.” – dodał Mika Kallio.

Testy w Walencji były ostatnimi przejazdami torowymi w tym roku. Testy KTM RC16 będą kontynuowane w lutym przyszłego roku.

“Jestem pod wrażeniem tego, co osiągnął zespół od czasu pierwszego wyjazdu cztery tygodnie temu. Mamy w zespole świetną atmosferę” – powiedział Mile Leitner z KTM-a. “Tor grand prix w Walencji miał o wiele większą przyczepność niż Spielberg, ale nawet z tym nasz pakiet zadziałał bardzo dobre.”

Źródło: autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,456 sek