Home / MotoGP / Mike di Meglio nie jest już testerem Aprilii. Pojedzie w WSS

Mike di Meglio nie jest już testerem Aprilii. Pojedzie w WSS

Były mistrz świata 125ccm – Mike di Meglio – rozstał się z Aprilią. Był testerem włoskiej marki w MotoGP. Przyczyna jest prosta – Francuz wraca do ścigania na pełen etat i w sezonie 2018 będzie rywalizował na arenach World Supersport i FIM EWC. Di Meglio związał się z Aprilią w 2016 roku po tym, gdy stracił posadę w Avintii Ducati po dwóch rozczarowujących sezonach z hiszpańską ekipą.

Kariera Mike’a di Meglio rozwijała się znakomicie do momentu, gdy w mistrzostwach świata w użyciu były dwusuwy. Po zdobyciu mistrzostwa w 125ccm awansował do 250ccm, gdzie już w pierwszym wyścigu stanął na podium. Sezon zakończył na ósmym miejscu w generalce. Rok później nastąpiło przejście na motocykle Moto2. Od tego momentu wyniki Francuza dramatycznie pogorszyły się. Przez pięć pełnych sezonów Moto2 i MotoGP w klasyfikacji na koniec roku zawsze plasował się poza 20.

Di Meglio nie miał zbyt wielu okazji do testów dla Aprilii, stąd zdecydował się łączyć obowiązki z okazyjnym ściganiem w długodystansowych FIM Endurance World Championship. Udało mu się nawet odnieść ogromny sukces, jakim był triumf w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans, obok Niccolo Canepy i Davida Cheki na motocyklu zespołu GMT94 Yamaha.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W 2018 roku zespół GMT94 Yamaha będzie startować w World Supersport i właśnie tam wystawi Mike’a di Meglio. Prawdopodobnie opuści jednak aż trzy rundy, ponieważ priorytetem pozostaną wyścigi długodystansowe. Kalendarze WSS i FIM EWC nakładają się.

Aprilia ma jeszcze kilku zawodników, którzy mogą testować jej najszybsze motocykle. Przede wszystkim, jest to Eugene Laverty, który broni barw Aprilii w World Superbike. Kolejni to Lorenzo Savadori, również z WSBK, oraz Matteo Baiocco, obecnie jeżdżący w mistrzostwach Włoch (CIV).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,378 sek