Home / MotoGP / Miller nie obawia się utraty fabrycznego kontraktu z Hondą

Miller nie obawia się utraty fabrycznego kontraktu z Hondą

Jack Miller, startujący w zespole Marc VDS powiedział, że nie obawia się utraty fabrycznego kontraktu z Hondą po sezonie 2017. Australijczyk kończy właśnie trzeci sezon jako oficjalny kierowca Hondy, ale broniący barw satelickiej stajni. Nie wiadomo, jak dalej potoczą się losy Millera w MotoGP.

Miller awansował do MotoGP bezpośrednio z Moto3, ale jest mało prawdopodobne, by otrzymał kolejny kontrakt z Hondą. Taki kontrakt podpisał właśnie Cal Crutchlow, z satelickiej ekipy LCR Hondy. Honda raczej nie będzie mieć czwórki opłacanych przez siebie zawodników (włączając Marka Marqueza i Daniego Pedrosę).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zdaniem Millera, sam status kierowcy fabrycznego HRC nie jest aż tak bardzo istotny, ponieważ Honda i tak daje wsparcie zawodnikom satelickim w zależności od ich wyników. “Jeśli chodzi o Cala, to w tym roku jeździ nie z kontraktem z HRC, a z LCR. Nie sądzę, by wielkie znaczenie miało czy mam kontrakt z fabryką, czy zespołem. I tak dadzą części tym, którym będą chcieli je dać. Byłem już po tej stronie, wiem, jak było przez trzy lata.” – powiedział Australijczyk.

“Powinniśmy naciskać, by być na czele zawodników satelickich, by dostawać wsparcie.” – dodał. W kuluarach mówi się, że Miller jest brany pod uwagę jako nowy zawodnik zespołu Pramac Ducati, ale on sam wolałby pozostać w Marc VDS i dalej jeździć Hondą. Do belgijskiego zespołu przejdzie w 2018 roku lider Moto2, Franco Morbidelli. Na wylocie z Marc VDS jest jednak raczej nieodnoszący dobrych wyników Tito Rabat. Hiszpan z kolei może trafić do ekipy Avintia Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Wolałbym Millera w Pramacu, przydałaby mu się zmiana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,574 sek