Home / MotoGP / Miller: Razem z Petruccim testujemy na rzecz Dovizioso

Miller: Razem z Petruccim testujemy na rzecz Dovizioso

Jack Miller z zespołu Pramac Ducati powiedział, że zarówno on, jak i nowy nabytek fabrycznej ekipy – Danilo Petrucci – będą w tym roku kimś w pewnym stopniu jak tester Ducati, Michele Pirro. Wszystko na rzecz Andrei Dovizioso, który ma powalczyć o tytuł mistrza świata.

Pramac po raz kolejny dostaje od Ducati motocykl w najnowszej specyfikacji. Miller natomiast ma testować i oceniać nowe części dla zespołu fabrycznego. Australijczyk uważa jednocześnie, że takie samo zadanie przypadnie jego niedawnemu partnerowi zespołowemu, Petrucciemu.

“Mamy całkiem bliską współpracę między naszymi zespołami, zwłaszcza jeśli chodzi o dział testów. Zgaduję, że większość rzeczy testuje Pirro, a potem trafiają one do mnie albo Petrucciego. Jesteśmy pierwszymi, którzy mogą powiedzieć, że coś działa albo i nie. Jeśli działa w wystarczającym stopniu, to wtedy są zainteresowani przekazaniem tego fabrycznemu zespołowi.” – powiedział Miller.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Wykorzystują nas jako kolejny etap między zespołem testowym, a czołowym zawodnikiem, którym na ten moment jest Dovi. Mogą nas użyc abyśmy sprawdzili to w innych warunkach, niż sprawdza to zawodnik testowy.” – dodał trzeci zawodnik testów w Sepang i 11. w Katarze.

Miller był zadowolony po zakończeniu testów, dodając, że czuje się komfortowo na Ducati Desmosedici GP19. Chciałby w tym roku kilkukrotnie stawić się na podium. “Krok między GP17 i GP19 był ogromny, zrobili duży postęp nie tylko w 2018 roku, ale również przechodząc z 2018 na 2019. Jeśli chodzi o odczucia, to pracowaliśmy naprawdę ciężko przez te testy, sprawdzając wiele różnych części i ustawień.”

“Ogólnie, przyzwyczajałem się do motocykla. Myślę, że udało się to zrobić na ostatnich testach w Katarze. W każdym dniu byłem w stanie się poprawiać i czuć bardziej komfortowo, więc jestem podekscytowany zbliżającym się sezonem. Jeśli chodzi o cele, to zawsze chcesz dojechać na podium. Chciałbym to zrobić kilkukrotnie, ale oczywiście na razie celem jest, aby stanąć na nim pierwszy raz.” – dodał.

“Czuję, że mam dobry pakiet i dobry zespół. Jestem w drugim roku w Pramacu, wszystko jest dla mnie bardziej naturalne. Nie ma żadnych znaków zapytania. Czuję się pewnie.” – zakończył.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Powiem tak, audi wpompowało w ciul kasy w ducati i w tym sezonie muszą zdobyć majstra, a dovi jest pierwszy do tytułu jezeli chodzi o ducati,jak da dupy to będzie srogo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 0,491 sek