Home / MotoGP / Mokry weekend na Losail? Negatywne prognozy na GP Kataru

Mokry weekend na Losail? Negatywne prognozy na GP Kataru

Może się okazać, że pogoda pokrzyżuje plany organizatorów GP Kataru. O ile czwartkowe sesje treningowe mogą przebiec bezproblemowo, o tyle na sobotę prognozowane są burze. Paradoksalnie nie jest to zła wiadomość – jeśli zawodnicy odbędą testowe przejazdy na mokrej nawierzchni, to możliwe będzie – w przypadku jednomyślnej zgody – rozegranie niedzielnej rundy MotoGP nawet jeśli będzie padało.

Poniżej prezentujemy jak obecnie kształtują się prognozy na weekend na Losail. Tor ten położony jest na pustyni, nieopodal stolicy Kataru. Deszcz i burze nie pozwoliły rozegrać kilka dni temu testów Moto2 i Moto3.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 11

 1. to dobrze, że będzie padało w sesjach treningowych, ale tak cy siak lipa

  – czy powoli dochodzimy do wniosków, że wyścig w Katarze należałoby rozgrywać w dzień?

  • Ale to już było… nocna pora jest jak dla mnie jedną z największych zalet tego wyścigu.

   • @corrida – no było, ale ostatnio pojawiły się nowe fakty, a szansa na nierozegranie wyścigu w ogóle jest o wiele większa, a teraz prognozy pokazują, że pędzie padało, więc sytuacja nabiera ciemnych barw, bo np będzie się zanosiło na deszcz przez kilka dni, a zacznie padać w niedzielę przez kilka dni i wyścig odwołany. Będzie padało w sesjach i niedziele, ale jakiś zawodnik powie, że jest niebezpiecznie i on się nie zgadza i wyścig odwołany…
    PS przepisy i regulacje w ogóle, to nie jest wartość stała, tak jak i prawo – do takich rzeczy wraca się, gdy przepisy zawodzą i nikt wtedy nie mówi, że to już było – w tym przypadku organizacja zawodzi samych organizatorów, kierowców, zespoły, sponsorów i fanów – czyli kto zyskuje na tym, że cały cyrk pojedzie do Kataru i wyścig nie zostanie rozegrany? Wiem, przewoźnicy, hotelarze etc… ;)

   • Żeby była jasność – ja nie jestem za tym, by rezygnować z nocnego wyścigu, bo sam go bardzo lubię, a tylko za tym, żeby nie robić takiej losowanki – zostawić przepisy jak w innych wyścigach + wydłużyć sesję treningowe przed wyścigami w niedziele jak pada, żeby się wszyscy zaadaptowali, a nie robienie wielkiej niewiadomej. Ale skoro jest taki problem i oni to widzą inaczej niż my, fani, to może trzeba zrobić wyścig w dzień ;)

 2. w sumie jak by popadało,było by na pewno ciekawie,chcał bym zobaczyc lorka na dukacie na deszczowkach,moze akurat mu siądzie taki zestaw.

 3. teraz pytanie czy Lorenzo w kwalifikacjach będzie w drugiej rundzie? w niedzielę ma nie padać. żadnych tłumaczeń i skamlen jakiegoś zawodnika nikt nie będzie słuchał. może specjalnie dla jednego zawodnika zrobią mu indywidualne kwalifikacje w niedzielę na suchym? w niedzielę tor może być mokry tylko od jego łez.

 4. Parafrazując pewien skecz : … najgorszy jest wiatr. Bo nawet jak pada a nie ma wiatru to jest tylko ślisko, ale jak pada i wieje wiatr to jest bardzo ślisko. Piasek z pustyni naniesiony przez wiatr podczas przewidywanych burz, refleksy świetlne, brak przyczepności …. i mamy „mega – hiper” interesujący wyścig o jakim marzą co niektórzy na tym forum. A ile odpowiedzi na niepotrzebne i niezadane do tej pory pytania? A że kosztem zdrowia lub życia ……. ppphhhhhii – nie moje więc mi to zwisa. Rozgrzane głowy żądają krwi. @Waluk zamiast smrodzić pomyśl o kilku debiutantach. „Dziadki” powinny to zastopować ale czy będą mieli odwagę? Pewnie będą pucować jak Ty na klawiaturze.

  • czy ci debiutanci to dzieci, które trzeba pilnować? to zawodowcy i znają się na swoim fachu, to nie są takie nieroby, którzy nic nie potrafią. nie można na nich patrzeć przez pryzmat swojej osoby, Duchu. skoro były testy i na testach wydali zgodę to znaczy, że jest to do zrobienia bez większych problemów. dla niektórych deszcz to jedyna okazja żeby coś ugrać. uderz w stół…

 5. no i vinales pozamiatał w fp1, jorge trzymam kciuki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
183 zapytań w 1,700 sek