Home / MotoGP / Monster Energy będzie sponsorować Suzuki

Monster Energy będzie sponsorować Suzuki

Firma Monster Energy i zespół Suzuki Ecstar MotoGP ogłaszają wieloletnią współpracę rozpoczynającą się od 2021 roku. W ten sposób producent z Hamamatsu otrzyma dodatkową energię w ekscytującej walce w mistrzostwach świata MotoGP.

Ogłoszenie współpracy to zwieńczenie sezonu, w którym Joan Mir zapewnił sobie tytuł mistrzowski, a marka świetuje swoje 100-lecie oraz 60 lat w wyścigach.

Firma Monster Energy jest obecnie sponsorem zawodników zespołu Suzuki Ecstar, Joana Mira i Alexa Rinsa, a od przyszłego roku będzie napędzać cały zespół w walce o ponowny sukces. Logo firmy pojawi się na motocyklach 2021 GSX-RR.

Międzynarodowy napój energetyczny od wielu lat jest zaangażowany w rózne dyscypliny sportów motorowych na całym świecie i jest znany ze swoich działań oraz sukcesów. Monster Energy poza MotoGP wspiera Formułę 1, NASCAR, Supercross oraz rajdy, a także sporty akcji, artystów muzycznych, drużyny esportowe i wiele innych wydarzeń.

Kliknij, aby pominąć reklamy

RODNEY SACKS – Prezes i Dyrektor generalny Monster Energy Company
– Jesteśmy dumni, że możemy ogłosić współpracę Monster Energy i zespołu Suzuki Ecstar od sezonu 2021, która rozszerza nasze zaangażowanie oraz wsparcie dla MotoGP oraz wyścigów motocyklowych na całym świecie. Przez ostatnie dwa lata wspieraliśmy Alexa i Joana, gdy Ci odnosili wielkie sukcesy, więc zostanie oficjalnym partnerem zespołu jest dla nas naturalne. 2020 to wyjątkowy rok dla wszystkich z zespołu. Z nadzieją patrzymy na przyszłość tej zadziwiającej podróży w jaką Suzuki i ich kierowcy zabierają fanów MotoGP. Nie możemy doczekać się sezonu 2021.

SHINICHI SAHARA – Lider projektu SMC
– To ogromna przyjemność przywitać tak wspaniałego sponsora jakim jest Monster Energy. Mają duże doświadczenie w sportach motorowych i zawsze wspierają świetne zespoły oraz młodych zawodników. Jesteśmy dumni, że otrzymamy takie wsparcie od 2021 roku, zwłaszcza po tak wspaniałym sezonie. To było bardzo ważne dla naszej marki po zdobyciu tytułu w 100-lecie Suzuki i jestem pewien, że stworzymy dobrą relację razem z Monster Energy. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie także efekty w przyszłości – cieszymy się, że mamy ze sobą ich energię!

DAVIDE BRIVIO – menedżer zespołu Suzuki Ecstar
– Cieszymy się, że możemy ogłosić współpracę z Monster Energy. To firma bardzo zaangażowana w MotoGP i inne sporty motorowe. Rozpoczęliśmy negocjacje przed początkiem tego roku i jesteśmy dumni, że nasze motocykle będą prezentować logotyp Monster Energy przez kolejne lata. Firma była partnerem naszych dwóch zawodników, więc nie możemy doczekać się jeszcze bliższej współpracy i postaramy się wesprzeć ją w działaniach marketingowych. Wierzę, że obie marki skorzystają na tej współpracy. Łączy nas miłość do tej dyscypliny sportu oraz determinacja. Postaramy się, aby nasza wspólna przyszłość przyniosła wspaniałe chwile. Zawsze mieliśmy dobre relacje z zarządem Monster Energy oraz pracownikami firmy, których spotkaliśmy. Cieszymy się, że będziemy razem pracować i jesteśmy podekscytowani tym, co razem wniesiemy do tego sportu.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

komentarzy 5

  1. To… kto będzie sponsorem Yamahy?

  2. A może ktoś ma ciekawostki na temat sponsoringu, zarobków jakiś premi w MotoGP? Może nawet jest to pomysł na osobny artykuł?Nie chodzi mi absolutnie, żeby “zaglądać komuś do portfela”, że ten zarobił tyle a ten tyle, czy jakieś dokładne cyferki i przecinki. Raczej jak wyglądają sprawy finansowe z tak “górnej półki”. Wiadomo zazwyczaj kontrakt to sprawa pewnie poufna, ale coś takiego czy zawodnik dostaje jakieś dodatkowe pieniądze za każde ukończone grand prix, za zdobyte punkty, za założenie czapeczki z logo “oponiarzy”, udział w konferencjach, co daje pole position (oprócz zegarka ;-)), jakieś nagrody od BMW na koniec sezonu? Guy Martin po łepkach opisał to kiedyś w swojej książce, ale chodziło o wyścigi drogowe, a to raczej zupełnie inna bajka niż cykle Grand Prix.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 0,492 sek