Home / MotoGP / Monza Rally Show: Miażdżąca przewaga Rossiego po drugim dniu

Monza Rally Show: Miażdżąca przewaga Rossiego po drugim dniu

Valentino Rossi ani na moment nie zwolnił tempa w corocznej imprezie Monza Rally Show. Włoch po sześciu odcinkach specjalnych zbliża się już do jednominutowej przewagi nad Teemu Suninenem (obaj Ford Fiesta WRC). Czołową trójkę uzupełnia Roberto Brivio w kolejnej Fieście.

The Doctor wygrał wszystkie sobotnie odcinki specjalne, i co ciekawe, na wszystkich czterech drugi był Suninen. Zdobywca 3. miejsca w Rajdzie Portugalii 2018 na każdym tracił jednak po kilkanaście sekund, i w konsekwencji jego strata po drugim etapie wynosi już 44.6s. Roberto Brivio traci 1:21.7s.

O ile w piątek w czołowej dziesiątce mieliśmy jeszcze kilka samochodów klasy R5, o tyle po sobocie w TOP10 zostały już wyłącznie auta WRC. W klasie R5 objął prowadzenie Luca Rosetti w Hyundaiu, awansując jednocześnie na 11. pozycję w klasyfikacji generalnej. Monza Rally Show kończy się w niedzielę. W rajdzie pozostało 94 załóg.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyniki Monza Rally Show 2018 po OS6:

Źródło: ewrc-results.com
Fot. E. Ghidini / facebook.com/AutodromoNazMonza

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 0,490 sek