Home / MotoGP / Morbidelli: Pokonanie Quartararo jedną z najtrudniejszych rzeczy na świecie

Morbidelli: Pokonanie Quartararo jedną z najtrudniejszych rzeczy na świecie

Franco Morbidelli przyznał, że wyprzedzenie w kwalifikacjach partnera zespołowego z Petronas Yamahy jest jedną z najtrudniejszych do osiągnięcia rzeczy na świecie. Obaj z Fabio Quartararo ustawią się w niedzielę do GP Japonii w pierwszym rzędzie, choć pokonał ich Marc Marquez. Quartararo ma już na koncie cztery pole posiition w tym sezonie.

“Myślę, że pokonanie Fabio na szybkim okrążeniu jest jedną z najtrudniejszych rzeczy na świecie, ponieważ jest niewiarygodnie szybki i jest w stanie kręcić szybkie okrążenia z łatwością jakby pił wodę! Więc jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy.” – skomentował Włoch.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Miałem przyzwoite tempo, więc mamy nadzieję również i na przyzwoity wyścig, ale nie chcę być przesadnie ufny. Najpierw muszę to przełożyć na tor w wyścigu, a potem możemy porozmawiać.” – dodał zawodnik Petronasa.

Zdaniem Morbidelliego, Yamaha staje się coraz bardziej konkurencyjną maszyną, a duży wpływ na to ma właśnie Quartararo. “Moim zdaniem to kombinacja dwóch rzeczy. Jedną z nich jest Fabio, bo pokazał, że ten motocykl jest zdolny do gwarantowania wspaniałych wyników i jest niewiarygodnie szybki. Więc uważam, że dał nam odpowiednią porcję motywacji dla wszystkich zawodników Yamahy, aby się poprawili” – skomentował. “No i oczywiście Yamaha poprawiła cały pakiet. To przeniosło do przodu wszystkich zawodników Yamahy.”

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Który z zawodników Petronas Yamahy stanie na podium w GP Japonii?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Franek jak zwykle fajny, wyważony i inteligentny komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
110 zapytań w 0,314 sek