Home / MotoGP / Morbidelli: Powtórzenie wyczynu Zarco jest niemożliwe

Morbidelli: Powtórzenie wyczynu Zarco jest niemożliwe

Franco Morbidelli, który jest następcą Johanna Zarco w roli mistrza świata Moto2, powiedział, że wątpi w to, by w tym roku możliwe było osiąganie takich wyników w królewskiej klasie, jakie miał Francuz. Zarco od pierwszego wyścigu sezonu włączał się do walki o miejsca na podium i ostatecznie został najlepszym debiutantem, startując na satelickim motocyklu Tech 3 Yamahy.

“Oczekuje się ode mnie mniej więcej takiego samego poziomu, jaki pokazał Zarco. Wiem, i wszyscy też to wiedzą, że Zarco okazał się wielkim wyjątkiem. Tak samo było z Markiem (Marquezem), gdy przyszedł do MotoGP i zdobył mistrzostwo. Obaj mieli wspaniały pierwszy sezon. Nie wiem, czy mam takie umiejętności. Nie wiem, czy uda mi się to zrobić, ale z pewnością będę próbował i dam z siebie maksimum.” – powiedział włoski zawodnik.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Staram się uczyć od sześciokrotnego mistrza świata, który najlepiej rozumie motocykl. Oczywiście inni zawodnicy Hondy także są mocnymi punktami, ale bez wątpienia, punktem odniesienia jest Marquez. To z nim porównuję swoje dane, ponieważ rok temu jeździł takim samym motocyklem.” – skomentował Franco Morbidelli.

“Nie sądzę, by sprawy były wyłącznie czarne lub białe, oczywiście muszę się zaadaptować do nowej kategorii, a także do motocykla. Zrozumieć mocne strony Hondy. Muszę też dopasować sam motocykl do moich wymagań i sposobu jazdy.” – dodał reprezentant Marc VDS Hondy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 10

 1. Trzymam za niego kciuki. To duży talent.

 2. ja też trzymam kciuki za niego… a moje pierwiastki mi mówią, że na koniec sezonu to Nakagami może być wyżej niż Pedrosa… wszystko się może wydarzyć ;P

 3. No dobra… Za to moj pierwiastek mówi, że Nakagami nie niżej niz pierwsza piątka na koniec.

 4. Ależ z Was optymiści z tym Nakagamim a Felippe1993 to już kompletnie odleciał :-))
  Nakagami w pierwszej piątce. Do tej pory brzuch mnie boli ze śmiechu :-))))))))))

  • Jesteś pewna że to ze śmiechu? Wiesz, dziś są walentynki i czasami “świętowanie” bywa ostre ;) .

   A żeby znacząco nie odbiegać od tematu, to ja również bardziej stawiam na Nakagamiego. Choćby dlatego że LCR jest nieporównywalnie lepszą ekipą niż EC 0,0.

 5. W Sepang nie błyszczał.
  Nie mam poki co wysokich oczekiwań wobec niego, ale talent pokazywał w moto2.

  Imo następca/rywal MM to dopiero MIr.

 6. ja nie byłem optymistą w stosunku do Nakagamiego, raczej optymistą, co do Pedrosy :) np Nakagami 17, a Pedrosa 18 ;P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,414 sek