Home / MotoGP / Motegi: dzień pierwszy

Motegi: dzień pierwszy

Prowadzenie po pierwszym dniu na torze Motegi w Japonii niespodziewanie objął kierowca zespołu Suzuki MotoGP, John Hopkins z czasem 1:47.952. Pewnym zaskoczeniem jest również wysoka pozycja jego kolegi z zespołu. Kenny Roberts zajmuje po pierwszym dniu Prowadzenie po pierwszym dniu na torze Motegi w Japonii niespodziewanie objął kierowca zespołu Suzuki MotoGP, John Hopkins z czasem 1:47.952. Pewnym zaskoczeniem jest również wysoka pozycja jego kolegi z zespołu. Kenny Roberts zajmuje po pierwszym dniu trzecią pozycję z czasem 1:48.263. Czyżby kierowcy Suzuki zastosowali w końcówce FP2 opony kwalifikacyjne? Bardzo możliwe, bowiem przez całą sesję nie błyszczeli, aczkolwiek druga pozycja „Hoppera” podczas FP1 świadczy o dobrym przygotowaniu jego maszyny (i kierowcy).
Rano najszybszy był Alex Barros (1:48.620), ale po południu nie był w stanie powtórzyć swojego tempa i ostatecznie zakończył dzień na dziesiątej pozycji.
Bardzo dobrze, zarówno rano jak i po południu, spisał się Loris Capirossi, który z pewnością ma najlepsze tempo, zrobił najwięcej okrążeń 1:48, co daje mu powód do radości i optymizmu jeśli chodzi o niedzielny wyścig. „Capirex” z czasem 1:48.053 objął drugą pozycję w FP2.
Nieco zawiódł Valentino Rossi. Co prawda czwarta pozycja z czasem 1:48.574 to nie tragedia, ale przez większą część sesji Mistrz znajdował się pod koniec pierwszej dziesiątki.
Nie błyszczał dziś również Sete Gibernau, Podobnie jak Rossi przez dłuższy czas zajmował miejsce pod koniec dziesiątki, ale w końcówce wykonał kilka szybkich okrążeń i awansował na piątą pozycję.
Powoli nabiera tempa zeszłoroczny zwycięzca na tym torze, Makoto Tamada. Poprawił swój poranny czas o sekundę, 1:48.776 dało mu dziewiątą pozycję.
Tohru Ukawa zastępujący Troya Baylissa miał dziś niegroźną wywrotkę. Dzień zakończył na trzynastej pozycji (1:49.238).
Warto zaznaczyć, że trzech najszybszych kierowców (Hopkins, Capirossi, Roberts) używa ogumienia Brigdestone, a jak wiadomo ten tor jest torem testowym tej firmy, dlatego w niedzielę zwróćmy uwagę na występ kierowców z oponami japońskiego producenta.

Wyniki:

Sesja treningowa 1

Sesja treningowa 2

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,431 sek