Home / MotoGP / Motocykl Ducati Open na sprzedaż – już w przyszłym roku!

Motocykl Ducati Open na sprzedaż – już w przyszłym roku!

ducati+motogp+konferencja+prasowa+gp14

Ducati planuje już w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży maszyny Open prywatnym zespołom chcącym startować w klasie MotoGP.

Wieść ogłosił główny Menadżer Ducati Corse Gigi Dall’Igna podczas dzisiejszej konferencji Ducati, która odbyła się w Monachium w Audi Forum.

„Mamy w planach rozwój, aby w 2015 roku dostarczyć zespołom motocykl, mam nadzieję, że szybki, który będzie kosztował podobnie jak maszyna konkurencji,” powiedział dziennikarzom Dall’Igna.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Aktualnie Yamaha leasinguje silnik i zawieszenie ze swojej ubiegłorocznej M1-ki w klasie Open dla teamu Forward Racing. Z kolei Honda przygotowała produkcyjny motocykl na bazie fabrycznej RC213V.

Sprzedaż, różni się od leasingu tym, że producent nie utrzymuje kontroli nad technologią – ograniczając specyfikację – a daje zespołom sprzęt, który może być sprzedawany.

Ducati w tym sezonie ma zamiar wystartować wszystkimi motocyklami w klasie Open.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 3

  1. Czuję, że może być sporo chętnych ;)

  2. Myślę że jeśli Honda Wystawi fabryczną RC213V czy RC214 z ECU Magnetti Marelli, będzie i tak szybsza niż Ducati w tej specyfikacji.

  3. Szymek oby nie, oby Gigi tak ustawil Czerwonych by meldowali się na podium :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,446 sek