Home / MotoGP / Motocykle MotoGP wróciły z katarskiej “kwarantanny”

Motocykle MotoGP wróciły z katarskiej “kwarantanny”

Sprzęt MotoGP wrócił do Europy – przez półtora miesiąca motocykle były trzymane “pod kluczem” w Katarze. Zespoły były gotowe do odjechania wyścigu na początku marca, jednak rozszerzająca się pandemia koronawirusa sprawiła, że rundę trzeba było odwołać.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sprzęt MotoGP trafił do Kataru na przedsezonowe testy i pozostał tam po nich – podobnie jak sprzęt klas Moto2 i Moto3. Testy niższych klas odbywały się jednak później, i w Katarze na wyścig zostali również pracownicy zespołów. Dzięki temu udało się rozegrać wyścigi w tych kategoriach.

Pracownicy MotoGP po swoich testach wrócili do Europy. W międzyczasie Katar zaostrzył wprowadził 14-dniową kwarantannę dla każdego przyjeżdżającego z Włoch, przez co mnóstwo pracowników nie dałoby rady być na wyścigu. Nie udało się więc rozpocząć sezonu w MotoGP.

Zdecydowana większość sprzętu trafiła już do Hiszpanii, do siedziby Dorny w Katalonii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,418 sek