Home / MotoGP / MotoGP bez opon przejściowych

MotoGP bez opon przejściowych

Michelin

Tak jak wcześniej spekulowano, po zaledwie jednym sezonie od powrotu Michelina w roli dostawcy ogumienia w MotoGP z użycia wypadają opony przejściowe (Intermediate). Zawodnicy korzystali z nich bardzo niechętnie. W deszczu jeździli na oponach typu Wet, a gdy tor przesychał, od razu przesiadali się na slicki.

Ostatecznie, Komisja Grand Prix na obradach w Madrycie zdecydowała, że nie ma większego sensu utrzymywanie dostarczania opon przejściowych. Zdecydowanie częściej te opony były używane w treningach niż w wyścigach, ale ostatecznie, zdaniem samego Michelina, porównanie osiągów i wytrzymałości wszystkich rodzajów opon wypadło negatywnie na rzecz Intermediate.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Zdaliśmy sobie sprawę w trakcie sezonu, że nasze średnie opony deszczowe mogą wiele wytrzymać na przesychającym lub wręcz suchym torze. Wiele razy w tym samym czasie mieliśmy na torze zawodników na slickach, oponach deszczowych i przejściowych. Używali oni tych opon przez wiele okrążeń, bez jakichkolwiek problemów.” – powiedział Nicolas Goubert z Michelina.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 1,241 sek