Home / Gry / MotoGP eSport Championship czas zacząć!

MotoGP eSport Championship czas zacząć!

Oficjalne esportowe mistrzostwa świata MotoGP wracają w 2022 roku w rozszerzonym formacie, aby przyciągnąć najlepsze talenty z całego świata! Jak zawsze stawkę uzupełnią Polacy.

Dorna ogłosiła start szóstej edycji MotoGP eSport Championship. Od 2017 roku, esportowe rozgrywki motocyklowe to zawrotne 27 wyzwań online, osiem wydarzeń na miejscu i siedem wirtualnych. Zmagania emitowało 16 nadawców od początku istnienia zgromadziły 103 miliony wyświetleń wideo, aż 467 milionów wyświetleń w sieci oraz 13,2 miliona interakcji online. Motocyklowy esport stał się tak popularny, że teraz aż 12 zespołów ze stawki MotoGP przywiązuje dużą uwagę do rekrutacji graczy i dbanie o ich rozwój.

Kliknij, aby pominąć reklamy

3 marca odbędzie się pierwsza z czterech zaplanowanych czasówek, które wyłonią dalszych finalistów. Podobnie jak w zeszłym roku, pierwsze wyzwanie wybiorą sami gracze w drodze głosowania. Do wyboru są motocykle i zawodnicy z kategorii 500cm3, którymi zawodnicy będą walczyli o najlepszy czas na torze Donnington Park. Są to Kevin Schwantz na Suzuki, Wayne Rainey na Yamasze oraz Mick Doohan i Alex Criville na Hondzie. Dalsza część rozgrywek to już wirtualne wyścigi które będą odbywały się w czasie trwania rund realnego MotoGP. Pula nagród wynosi 50 tysięcy euro. Czy ubiegłoroczny mistrz Trast73, Lorenzo Daretti sięgnie już po czwartą koronę?

Naturalnie do boju dołączą również polscy gracze, którzy coraz lepiej i pewniej radzą sobie na międzynarodowej arenie esportowej. Przede wszystkim będzie to podopieczny Pawła Szkopka – Mateusz „Gucio1846” Kapusta –  który reprezentował będzie barwy jego zespołu czyli Szkopek Team. Do mistrzostw dołączą także Łukasz Dąbrowski, Patryk Mytych i Krystian Milanowski jeśli chodzi o kategorię PlayStation. Na Xboxie zapewne sił spróbuje Konrad Łątka i Kamil Stachowiak. Trzymajmy kciuki za jak najlepsze miejsca dla polskich graczy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 1,245 sek