Home / MotoGP / MotoGP przetestuje w Argentynie

MotoGP przetestuje w Argentynie

Jako, że w przyszłym sezonie MotoGP na pewno zawita do Argentyny na jedną z rund Motocyklowych Mistrzostw Świata, organizatorzy zdecydowali się umożliwić kierowcom klasy królewskiej testy na nowej dla nich trasie i to w trakcie obecnego cyklu zmagań.

Na tor o nazwie Circuito Internacional Termas de Rio Hondo zawodnicy udadzą się zaraz po Dutch TT w Assen. Pomiędzy 1. a 5. Lipca kierowcy i zespoły MotoGP pojadą do Argentyny i prowincji Santiago del Estero. Dodatkowo odwiedzą oni również stolicę kraju, Buenos Aires, gdzie wezmą udział w kilku akcjach promocyjnych.

Zespoły do dyspozycji na nowym dla nich obiekcie dostaną dwa dni do testów, a kolejne trzy spędzą oni na spotkaniach z mediami i nie tylko. Dzięki tym próbom zespoły będą miały szansę zdobycia wielu cennych danych, które będą mogli wykorzystać w trakcie przyszłorocznego Grand Prix Argentyny.

Wkrótce zostaną ogłoszone wszelkie szczegóły odnośnie tych testów.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,634 sek