Home / MotoGP / MotoGP wraca do Brazylii w 2022 roku!

MotoGP wraca do Brazylii w 2022 roku!

W 2022 roku po 18 latach przerwy Brazylia powróci do kalendarza MotoGP, który tym samym rozszerzy się do 22 rund w sezonie. Wyścigi w Brazylii będą odbywać się zupełnie nowym torze powstającym w Rio de Janeiro. Umowa została podpisana na pięć lat.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nitka toru ma liczyć 4,5 km, siedem lewych oraz sześć prawych zakrętów a przewidywany czas okrążenia motocykli MotoGP to 1m 38s. Ostatni raz Motocyklowe Mistrzostwa Świata gościły w Brazylii na torze Jacarepagua. Grand Prix Rio de Janeiro odbywało się tam w latach 1995-2004.

„Wiadomość, że mamy już potwierdzoną pierwszą konkurencję, którą jest MotoGP od 2022 roku pokazuje ogromny postęp naszego miasta. Budowa toru w Deodoro to spektakularny projekt i niezwykła inwestycja, która wygeneruje 7000 nowych miejsc pracy i pozwoli Rio odzyskać rolę organizatora najważniejszych zawodów. ” – skomentował burmistrz Rio de Janeiro, Marcello Crivella.

„Jestem bardzo dumny z tego, że mogę ogłosić powrót MotoGP do Rio de Janeiro, jednego z najbardziej kultowych miast świata w tak niesamowitym kraju. Brazylia jest ważnym krajem dla producentów motocykli, wyścigów motocyklowych i całego motosportu. Ma także historię, którą może się szczycić oraz przyszłość, którą jestem podekscytowany ponieważ MotoGP odegra w niej istotną rolę swoim powrotem w 2022 roku.” – powiedział Carmelo Ezpeleta.

„Czekaliśmy na to bardzo długo ponieważ w Brazylii brakowało toru, który pomógłby nam w promowaniu motocykli w naszym kraju. Jednym z problemów w pracy z młodymi zawodnikami jest to, że mało mamy dobrych torów, więc naprawdę potrzebujemy tego w Rio. Będzie dla nas bardzo ważny.” – stwierdził Alex Barros, były zawodnik MotoGP

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: crash.net, motogp.com

AUTOR: Aleksander Bala

Wyścigi motocyklowe zacząłem śledzić pod koniec sezonu 2014. Szybko stały się one moją największą pasją i już niedługo później, zacząłem o nich pisać. Lubię zdobywać wiedzę i dzielić się nią w aspektach takich jak: mentalność zawodników oraz przebieg ich kariery, rozwój technologii używanej w motocyklach, poszukiwania młodych talentów czy najciekawsze wydarzenia z przeszłości. Kontakt: [email protected]

komentarzy 11

  1. A włodarze Poznania znów zaspali !!!

  2. 50% szans, że wyjdzie z tego drugie GP Walii.

  3. Czyli na F1 nie udało się zrobić toru w Rio to teraz planują tam MotoGP ściągnąć. O ile w ogóle tor powstanie.

  4. Kolejne Gp na torze którego nie ma :D Ileż już było takich wyścigów? począwszy od gp Węgier które było w kalendarzu na 2010r :D

  5. Czy ten tor to jest projekt H. Tilke? Nie to, żebym była uprzedzona… ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
200 zapytań w 1,706 sek