Home / MotoGP / Movistar tytularnym sponsorem Yamahy!

Movistar tytularnym sponsorem Yamahy!

Nowe logo zespołu Movistar Yamaha MotoGP

Dziś Yamaha oficjalnie potwierdziła to, o czym spekulowano od dłuższego czasu. Producent z Iwaty podpisał pięcioletni kontrakt z Movistar, dzięki czemu po raz pierwszy od czasu zakończenia sezonu 2010 fabryczny team Yamahy posiadać będzie w MotoGP tytularnego sponsora.

O podpisaniu umowy pomiędzy Yamaha Motor Co. Ltd i ojcowską dla Movistar firmą Telefonica de Espana, S.A mówiono już od dłuższego czasu. Dziś oficjalnie to potwierdzono, a motocykle Jorge Lorenzo i Valentino Rossiego – już w nowych barwach – zobaczymy za dwa tygodnie. Na środę 19 marca, tuż przed startem sezonu 2014, zaplanowano w Katarze prezentację zespołu Movistar Yamaha MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To ważny dzień dla naszego sportu. Cieszymy się mogąc ogłosić, że Movistar wraca do świata MotoGP w wielkim stylu. Stali fani będą wiedzieli, że Movistar ma bogatą historię związaną z wyścigami motocyklowymi, a w przeszłości wspierała młodych zawodników, którzy później cieszyli się awansem do MotoGP” – komentował dyrektor zarządzający Yamaha Motor Racing, Lin Jarvis.

„Czujemy się uhonorowani tym, że to właśnie nas Movistar wybrało na partnera swojego powrotu do tego sportu. Pięcioletni kontrakt daje stabilną podstawę dla obu stron, aby w pełni zrealizować swój plan partnerski.” Umowa pomiędzy Yamahą i Movistar obowiązywać będzie przynajmniej do końca sezonu 2014.

Warto przypomnieć, że od 2018 roku Movistar podpisało umowę na transmisję MotoGP w Hiszpanii przez najbliższych pięć sezonów.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarzy 7

  1. Ojj ciekawe ciekawe jak będą wyglądać :)

    • Też się nie mogę doczekać :) miło widzieć Movistara z powrotem, swego czasu Movistar Gresini Honda miał chyba najlepsze malowanie w MotoGP, oczywiście według mnie :)

  2. Tylu było chętnych początkowo, tyle rozmów, plotek i na końcu okazuje się, że Movistar zgarnia całą pulę, raz jeszcze się przejechałem :) Najważniejsze, że mają sponsora i już nie muszą prosić np. Kulczyka czy tam Kluczyka.

  3. „Pięcioletni kontrakt daje stabilną podstawę dla obu stron, aby w pełni zrealizować swój plan partnerski. Umowa pomiędzy Yamahą i Movistar obowiązywać będzie przynajmniej do końca sezonu 2014.”

    Nie rozumiem, w końcu to pięcioletni kontrakt, czy roczny z opcją przedłużenia przez którąś ze stron?

  4. Może chodzi o to, że na 5 lat z Telefonica de Espana, S.A, a z marką Movistar tylko na rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
186 zapytań w 2,555 sek