Home / MotoGP / Na Le Mans testują wszyscy poza Suzuki

Na Le Mans testują wszyscy poza Suzuki

Poniedziałek i wtorek to dni pełne pracy dla zespołów MotoGP. Michelin zorganizował bowiem dwudniowe testy na francuskim tore Le Mans. W tym roku zmieniona została nawierzchnia na tym słynnym torze i dostawca opon chce być pewny, że na wyścig, który odbędzie się już 21 maja, wszystko będzie w porządku z ogumieniem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zaproszenie ze strony Michelina przyjęli wszyscy producenci z MotoGP, z wyłączeniem Suzuki. Przez wszystkie dni testów obecne będą Aprilia oraz KTM. Te dwa zespoły nie są objęte ograniczeniami i nie obowiązują ich limity. Aprilia dodatkowo jest rozczarowana pogodą w zeszłym tygodniu, bowiem próbowała odbyć testy w Mugello.

KTM jak już pisaliśmy, testuje w Le Mans nowy silnik, który zadebiutuje w wyścigu o GP Francji. Ducati, Honda i Yamaha obecne będą są tylko przez jeden dzień. Ekipy te mają ograniczenia, ze każdy z zawodników fabrycznych może pojawić się na sesjach testowych jedynie podczas pięciu dni.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. czemu suzuki się nie zgodzili? nie opłacało im się na jeden dzień kogoś tam dawać? ciekawe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
126 zapytań w 0,374 sek