Home / MotoGP / Najlepsze kwalifikacje Karela Abrahama w MotoGP

Najlepsze kwalifikacje Karela Abrahama w MotoGP

Karel Abraham zaskoczył w kwalifikacjach do GP Argentyny drugim czasem. Czeski zawodnik w świetnym stylu zdeklasował innych zawodników na Ducati i ustawi swoje GP15 w pierwszym rzędzie, pomiędzy Hondami Marka Marqueza i Cala Crutchlowa.

Były zwycięzca wyścigu Moto2 dostał się bezpośrednio do Q2 dzięki świetnym czasom uzyskanym już w piątek, a więc jego obecność tak wysoko nie jest przypadkowa. Na pewno pomogły mu warunki, ponieważ tor miejscami był mokry i jazda po nim była dużym wyzwaniem. Abraham jeszcze nigdy nie zajął tak wysokiego miejsca w kwalifikacjach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To smakuje wspaniale. Dzisiejsze warunki były naprawdę złe od samego rana, ale ja bardzo cieszyłem się kwalifikacjami. Uwielbiam ten tor, co na pewno mi pomogło, a wczoraj mieliśmy mocny początek weekendu. Wiedziałem, że ciężko nam będzie udowodnić, że możemy pozostać na czele, a jutro będzie to jeszcze trudniejsze. Ale nasze cele się nie zmieniły.” – powiedział zawodnik Aspar Ducati.

Abraham mówił w piątek, że bardzo odpowiada mu także jego obecne Ducati. Nazwał je nawet swoim najszybszym motocyklem. Cel pozostaje jednak niezmienny: Czech chciałby finiszować w wyścigu w czołowej dziesiątce: „Wiemy czego chcemy i co powinniśmy jutro osiągnąć. Będziemy pracować, żeby to zrobić. Ten wynik daje nam naprawdę dużą przewagę przed czekającym nas wyścigiem.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,256 sek