Home / MotoGP / Nakagami najszybszym z debiutantów

Nakagami najszybszym z debiutantów

Takaaki Nakagami kontynuuje proces adaptacji do Hondy RC213V w barwach teamu LCR Honda IDEMITSU. Japończyk zakończył pierwszy dzień przedsezonowych testów na nowym torze Buriram International Circuit jako najlepszy debiutant. Wśród tych, którzy uczyli się nie tylko obiektu, ale nadal dopasowują się do nowej dla siebie kategorii, 26-latek był najszybszy, pokonując jedno okrążenie w czasie 1’31.692.

Ten wynik był o mniej niż sekundę gorszy od rezultatu uzyskanego przez najszybszego dziś, jego team-partnera, Cala Crutchlowa. W ogólnej klasyfikacji Nakagami zajął 17. miejsce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

#30 Takaaki Nakagami – 17. miejsce (1’31.692): „To był dla nas dobry dzień. Tak jak w Sepang w zeszłym miesiącu, także i tu z każdym wyjazdem na tor poprawiamy się i więcej rozumiemy. Sam obiekt nie jest tak wymagający, ale w niektórych obszarach – zwłaszcza w pierwszym sektorze – nadal mam trochę pracy do wykonania, bo tracę tam sporo czasu.”

“W niektórych miejscach muszę jeszcze lepiej zrozumieć, jak szybciej podnosić motocykl na wyjściach z zakrętów. Jak na pierwszy dzień było dobrze, straciłem mniej niż sekundę do Cala, ale do końca testów musimy pracować równie ciężko”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
103 zapytań w 0,367 sek