Home / MotoGP / Nakagami zawiedziony mimo finiszu w punktach

Nakagami zawiedziony mimo finiszu w punktach

Zawodnik teamu LCR Honda IDEMITSU Takaaki Nakagami zaliczył trudny wyścig na domowym torze w Motegi. Po tym, jak w sobotę awansował do Q2 i do niedzielnej rywalizacji ruszał z 12. pola, Japończyk liczył na finisz w czołowej dziesiątce. Niestety, nadzieje tegorocznego debiutanta zostały pogrzebane już podczas pierwszego okrążenia, gdzie po kolizji spadł na sam koniec stawki i musiał odrabiać straty.

Kliknij, aby pominąć reklamy

#30 Takaaki Nakagami – 15. miejsce (43’14.156): „Start nie był zły, ale w pierwszym, drugim i trzecim zakręcie było wokół mnie tylu zawodników, że w ogóle nie miałem żadnego miejsca. Potem poczułem uderzenie w kierownicę i wyjechałem poza tor w czwartym zakręcie. Miałem szczęście, że nie upadłem, ale spadłem z 12. na 23. miejsce. Odrabianie strat zawsze jest trudne, zwłaszcza, kiedy tempo jest tak wyrównane. Wtedy trudno wyprzedzać. Nie spodziewałem się takiego wyścigu i jestem bardzo zawiedziony, bo mieliśmy dużą szansę na finisz w czołowej dziesiątce, ale po pierwszym kółku było już po wszystkim. Dałem z siebie wszystko i przepraszam moich japońskich fanów”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 0,453 sek