Home / MotoGP / Nakagami: Zrobiliśmy krok naprzód

Nakagami: Zrobiliśmy krok naprzód

Zawodnik teamu LCR Honda IDEMITSU Takaaki Nakagami w dobrym stylu zakończył pierwsze przedsezonowe testy na torze Sepang International Circuit. Ostatniego dnia prób zawodnikom MotoGP nie przeszkadzał deszcz, chociaż temperatury dochodziły w pewnym momencie do 50 stopni Celsjusza. Tymczasem tegoroczny debiutant Nakagami nadal uczy się Hondy RC213V, ale znów dokonał postępów.

Japończyk we wtorek przejechał w sumie 54 okrążenia, poprawiając się o blisko 0.9sek względem drugiego dnia testów. Jego rezultat 2’00.071 pozwolił mu uplasować się na 14. pozycji we wtorkowej klasyfikacji, a na 15. w łącznej tabeli wyników z trzech dni prób. Co prawda Nakagami był zawiedziony, że nie zszedł z rezultatem poniżej bariery 2 minut, ale i tak był zadowolony z postępów, jakich dokonał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

#30 Taka Nakagami – 14. miejsce (2’00.071): „To był ostatni dzień, a my znów zrobiliśmy krok naprzód. Cieszę się z zakończenia testów w ten sposób. Czuję się dobrze i jestem zadowolony z czasu, jaki uzyskałem. Co prawda do zejścia w przedział 1’59 zabrakło mi zaledwie jednej dziesiątej, ale to był udany dzień.

Symulacja wyścigu także dobrze nam poszła, a to był nasz priorytet – spróbować symulacji i zrozumieć, jak motocykl zachowuje się na długim dystansie. Dobrze czułem się na motocyklu, a względem poniedziałku zrobiliśmy krok do przodu. Jestem zadowolony i nie mogę już doczekać się testów w Tajlandii”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Trzymam kciuki:)długo nie było japończyka w stawce MOTO gp:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,449 sek