Home / MotoGP / NGM Forward Racing po testach w Katarze

NGM Forward Racing po testach w Katarze

Colin Edwards (NGM Mobile Forward Racing)

Zawodnik NGM Forward Racing Aleix Espargaro zakończył nocne testy w Katarze z czasem zaledwie o 0,2 sekundy gorszym niż Jorge Lorenzo, który zdobył tu w zeszłym roku pole position.

Czas jaki Hiszpan uzyskał na motocyklu Yamaha w specyfikacji Open – 1:54.874, dał mu pierwsze miejsce w tabeli czasów ostatniego dnia testów. Drugi, ze stratą 0.033 sekundy, był jego brat Pol z satelickiego zespołu Tech 3 Yamaha, który podczas wczorajszych jazd złamał obojczyk.

„Jestem zadowolony z pracy, którą dziś wykonaliśmy,” opowiada starszy z braci Espargaro. „Byłem szybki podczas jednego okrążenia, ale i również miałem dobre tempo podczas dłuższego przejazdu.”

„Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ czasy okrążeń podczas symulacji wyścigu, którą wykonaliśmy, były takie same jak czasy z zeszłego roku uzyskiwane w wyścigu przez [Jorge] Lorenzo. Jestem pewny siebie i czekam na pierwszą rundę.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pozytywnie testy zakończył również Colin Edwards. Amerykanin z zespołu NGM Forward Racing, był siódmym zawodnikiem w Katarze i trzecim kierowcą w kategorii Open. W klasie otwartej wyprzedzili go tylko kolega z zespołu – Espargaro i Andrea Iannone z teamu Pramac Ducati.

„Jestem usatysfakcjonowany z tych trzech dni testów. Byłem w stanie poprawić swoje czasy okrążeń i czucie motocykla,” powiedział Edwards.

„Dziś [niedziela] z pozytywnymi skutkami pracowaliśmy nad elektroniką. Mamy jeszcze co poprawić, ale zrobiliśmy krok naprzód. Czuję się dobrze na motocyklu i z niecierpliwością czekam na początek sezonu.”

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,306 sek